Home / WSBK / IODARacing nie leci do Australii!

IODARacing nie leci do Australii!

Pierwsza runda World Superbike odbędzie się w niepełnym składzie. Zespół IODARacing, który w zeszłym roku był jedyną ekipą na motocyklach Aprilii, zdecydował się nie wybierać się do Australii, ponieważ kontuzji doznał jedyny zawodnik zespołu, Leandro Mercado. Pierwsza runda sezonu World Superbike i World Supersport już w dniach 25-26 lutego.

Argentyński zawodnik ucierpiał dość poważnie podczas jazdy na motocyklu crossowym. Doszło do złamania trzech żeber, u zawodnika wystąpiła także tzw. odma opłucnowa i to ona jest główną przyczyną tego, że Mercado nie będzie w stanie wziąć udziału w pierwszej rundzie nowego sezonu WSBK. Na razie nie wiadomo, czy zespół pojawi się podczas drugiej rundy w Tajlandii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Leandro Mercado, choć nigdy nie należał do czołówki World Superbike, w sezonie 2015 spisywał się naprawdę przyzwoicie. W klasyfikacji generalnej zajął ósme miejsce, będąc najlepszym z zawodników zespołów prywatnych (uplasował się za plecami Michaela van der Marka). W sezonie 2016 trafił do Superstock 1000, gdzie zaledwie czterech oczek zabrakło mu do zdobycia mistrzostwa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Już myślałem, że jakieś problemy finansowe, co nie byłoby dziwne w przypadku IODARacing.
    Natomiast dziwi mnie, że nie wystawią nikogo innego, mogliby jakiegoś Australijczyka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,385 sek