Home / Slider / Jonathan Rea mistrzem w sobotę? Co musiałoby się stać?

Jonathan Rea mistrzem w sobotę? Co musiałoby się stać?

Jeszcze trzech zawodników World Superbike liczy się w walce i tytuł, ale chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie postawiłby na Toma Sykesa lub Chaza Daviesa. Jonathan Rea bowiem już w pierwszym, sobotnim wyścigu w Magny-Cours może zapewnić sobie historyczny, trzeci z rzędu tytuł mistrza świata World Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rea ma aż 120 punktów przewagi nad Sykesem. Jeśli tylko wygra w sobotę, bez względu na wynik rywali, zostanie mistrzem. Jeśli jednak dojedzie dalej, to… liczymy pozycje!

Jeśli Rea dojedzie 2, Sykes musi być 4 lub niżej
Jeśli Rea dojedzie 3, Sykes musi być 5 lub niżej
Jeśli Rea dojedzie 4, Sykes musi być 8 lub niżej, a Davies musi być 2 lub niżej
Jeśli Rea dojedzie 5, Sykes musi być 10 lub niżej, a Davies musi być 2 lub niżej

Rea może nawet zostać mistrzem finiszując na 12. pozycji, jednak jak łatwo się domyślić, jego rywale muszą także znaleźć się bardzo nisko, najlepiej poza punktami. Sobotni i niedzielny wyścig startują o godzinie 13:00.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Nie umniejszając jego talentowi ale jak się ma motocykl który po pierwszym kółku z 9 pozycji jest na drugim miejscu to coś w tym jest To tak jakby była jedna maszyna z motogp była w moto2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 0,470 sek