Home / Slider / Kontuzja Alex Lowesa poważniejsza niż przypuszczano

Kontuzja Alex Lowesa poważniejsza niż przypuszczano

Alex LowesDebiutujący w stawce kierowców World Superbike Championship Alex Lowes, nie może zaliczyć swojego pierwszego weekendu wyścigowego do udanych. Z Australii wyjedzie z dorobkiem zaledwie 3 punktów, które udało mu się wywalczyć w drugim wyścigu.

Nie jest to jednak jedyny problem byłego kierowcy brytyjskiej serii SBK. Podczas trzeciego treningu wolnego na Phillip Island, na 11-tym zakręcie zaliczył dużego high-sida, który – jak się później okazało – miał wielki wpływ na postawę Brytyjczyka w wyścigu. Chociaż po pierwszych badaniach wszystko wskazywało na zwichnięcie stawu skokowego, to jednak po dokładniejszych badaniach, kontuzja okazała się groźniejsza niż wcześniej podejrzewano.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie zespołu Voltcom Crescent Suzuki, podczas rundy otwarcia, #22 jechał w wyścigu ze złamaniem kości piszczelowej, złamaną kostką oraz trzema kośćmi śródstopia! Na szczęście dla zawodnika, doznane obrażenia nie muszą być poddane operacji, a sześciotygodniowa przerwa przed kolejną rundą w Aragonii, pozwoli na jego powrót do pełnej sprawności.

AUTOR: migal75

Pasjonat wszystkich sportów motorowych - w szczególności tych na dwóch kołach. Związany z MOTOSP.PL od 2011 roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,405 sek