Home / WSBK / Lorenzo Savadori wraca do WSBK z dwuletnim kontraktem

Lorenzo Savadori wraca do WSBK z dwuletnim kontraktem

Lorenzo Savadori będzie przez dwa kolejne sezony rywalizował w World Superbike w barwach Pedercini Kawasaki. Włoch jeździł już w WSBK w latach 2016-2018, a jego najlepsze miejsce na koniec roku to 10. pozycja w 2016 i 2018 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Savadori mimo startów na pofabrycznej Aprilii nigdy nie dał rady stanąć na podium, chociaż wielokrotnie był tego bliski, bowiem zajmował czwarte, piąte czy szóste miejsca. W tym roku jeździ w MotoE i we włoskich mistrzostwach Superbike, gdzie dwa razy wygrywał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Chyba pofabrycznej ;) Ostatni raz w 2014 jeździła Aprilia z budżetem. Później to już dogrywanie.

  2. Zdecydowanie pofabrycznej. Prosze nie wprowadzać czytelników w błąd ;) Rozwój i finansowanie było w większości na barkach SMR. Z tego też powodu dali sobie siana i związali się z BMW jako fabryczna ekipa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
169 zapytań w 1,364 sek