Home / WSBK / Michael van der Mark: Jestem zadowolony z Yamahy R1

Michael van der Mark: Jestem zadowolony z Yamahy R1

Michael van der Mark

Od grudnia Michael van der Mark nie jest już związany umową z Hondą i może otwarcie mówić o swoich doświadczeniach z Pata Yamaha.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Podczas jazd testowych w Aragonii i Jerez Michael van der Mark jeździł w neutralnym kombinezonie na nowej Yamasze R1, która od sezonu 2017 będzie jego nowym narzędziem pracy. Ponieważ do końca listopada obowiązywała go umowa z Hondą nie mógł wcześniej mówić motocyklu spod znaku trzech kamertonów.

„Moje pierwsze wrażenie jest naprawdę dobre” – Mówi van der Mark o YZF-R1. „Prosto po wyjeździe z boksu czułem się szczęśliwy na tym motocyklu. W tej wczesnej fazie mamy wiele do zrobienia, ale czuję potencjał, który drzemie w R1. To mnie dodatkowo motywuje na sezon 2017!”

Dla Mistrza Świata Supersport z sezonu 2014 nowością jest brytyjski zespół Crescent Team. Holender nie miał problemów z przestawieniem się. „To jest wspaniałe!” – mówi czwarty w klasyfikacji generalnej 24-latek. „Zespół dysponuje dużym doświadczeniem i harują niestrudzenie. Myślę, że można przypuszczać, że od razu się polubiliśmy. Współpraca z moim zespołem jest doskonała!”

Przyszłoroczny sezon będzie trzecim w serii WSBK dla młodego Holendra. Czuje się on gotowy na przełom. „Mam tylko jeden cel: wygrywać wyścigi i zdobyć mistrzostwo. Właśnie na tym jestem skoncentrowany.” – podkreśla pewny siebie zawodnik.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 1,468 sek