Home / WSBK / MV Agusta wystartuje w World Superbike

MV Agusta wystartuje w World Superbike

Po 37. latach od ostatniego zwycięstwa odniesionego w mistrzostwach świata, przez Giacomo Agostiniego w 1976 roku, MV Agusta oficjalnie wraca do profesjonalnego ściągania w serii World Superbike.

Włoska marka podczas sezonu 2014 podejmie współpracę z Yakhnich Motorsport. „Nasz oficjalny powrót do wyścigów to dla nas ambitny i ważny krok na przód,” powiedział Giovanni Castiglioni, Dyrektor MV Agusta. „Dla mojego ojca największą pasją były zawsze wyścigi i to prowadziło naszą markę do zwycięstw w wielu dyscyplinach motocyklowych, począwszy od GP 500cc przez Paryż-Dakar, aż po pierwszy tytuł serii World Superbike wywalczony wspólnie z Ducati. Jego marzeniem było, aby znów zobaczyć MV w wyścigach, a ja umożliwiając to, jestem bardzo dumny.”

W przyszłym roku MV Agusta będzie startowała zarówno w WSBK jak i w serii World Supersport. Dla Yakhnich Motorsport będzie to już trzeci sezon. Wcześniej współpracowali z Yamahą i w tym roku zdobyli Mistrzostwo World Supersport wraz z Samem Lowesem.

„Bardzo ciężko pracowaliśmy przez sezon 2013, aby odnieść sukces,” mówi Alexander Yakhnichi, szef zespołu Yakhnich Motorsport. „Współpraca z MV Agusta otwiera przed nami wiele nowych możliwości. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z umowy, którą podpisaliśmy i patrzymy w przyszłość mając nadzieję na kolejne sukcesy”.

Nowych zawodników zespołu Yakhnich Motorsport MV Agusta Reparto Corse poznamy pod koniec listopada.

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarzy 5

  1. Miło widzieć taki news, wreszcie ktoś nowy angażuje się w WSBK :-)

  2. Bardzo dobry news i jeszcze lepsza decyzja MV Agusty – ponieważ związanie się z Yakhnich Motorsport jest gwarantem spokojnej pracy bez problemów natury finansowej a jak wiemy w tym sporcie strona finansowa odgrywa bardzo poważna rolę.

  3. Może najpierw o konkurencyjność :-) Resztę niech rostrzygną na torze zawodnicy mając wyrównane „motorbajki” :-)

  4. Znamy już skład zespołu w SSP wystartuje Cluzel i Leonov natomiast w klasie SBK zobaczymy i tu niespodzianka C.Corti

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
174 zapytań w 1,388 sek