Home / Slider / Nicky Hayden: Spróbowaliśmy wszystkiego

Nicky Hayden: Spróbowaliśmy wszystkiego

Nicky Hayden

Bez nowej Hondy Fireblade pierwszy zimowy test na torze Aragon nie był dla Nicky’ego Haydena całkiem sensowny. Amerykanin mimo to wykorzystał dostępne zasoby najlepiej jak potrafił przejeżdżając wiele okrążeń.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Nicky Hayden mógł sobie dobrze przypomnieć swój pierwszy test na produkcyjnej Hondzie w specyfikacji superbike. Przed dokładnie rokiem były Mistrz Świata MotoGP z 2006 roku również przed rokiem pokonał na motocyklu CBR1000RR swoje pierwsze okrążenia, a termometr wskazywał wtedy jednocyfrową temperaturę. „Mieliśmy prawdziwe szczęście co do pogody.” – powiedział z ulgą Hayden. „Nie była to w prawdzie pogoda „na plażę”, ale jak na środek listopada były to naprawdę dwa przyjemne popołudnia.”

Choć nowy Fireblade nie był jeszcze do dyspozycji, to 35-latek należał to najpilniejszych zawodników. Dwudniowy test został zakończony przez Amerykanina ze 132 przejechanymi okrążeniami z najlepszym osobistym czasem 1:50,8 min – jedną sekundę wolniej niż dominujący Jonathan Rea na Kawasaki.

Kilka nowych części mogło jednak zostać przetestowanych z myślą na przyszły sezon, między innymi nowa elektronika. „Spróbowaliśmy wszystkiego, co było możliwe.” – komentował Hayden. „Pierwszego dnia testowaliśmy nowe opony Pirelli, a wrażenia z jazdy na nich są pozytywne. Potem testowaliśmy to, co mamy nadzieję wykorzystać w przyszłym sezonie. Co do pozostałych części, takich jak np. sprzęgło, nie jesteśmy jeszcze pewni, czy wykorzystamy je w przyszłym roku. Ogólnie rzecz biorąc, pracowaliśmy jeszcze nad hamulcami i ustawieniami podczas jazdy.”

Łączone czasy okrążeń podczas testów na torze Aragón, 16/17 listopada 2016:
1. Jonathan Rea (GB), Kawasaki, 1:49,8 min
2. Tom Sykes (GB), Kawasaki, 1:50,3
3. Chaz Davies (GB), Ducati, 1:50,4
4. Marco Melandri (I), Ducati 1:50,7
5. Nicky Hayden (USA), Honda, 1:50,8
6. Stefan Bradl (Ger), Honda, 1:51,1
7. Alex Lowes (GB), Yamaha, 1:51,2
8. Michael van der Mark (NL), Yamaha, 1:51,6

Kliknij, aby pominąć reklamy
Źródło: Speedweek.com

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Komentarze: 1

  1. Fajnie ze Melandri tak wysoko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 0,420 sek