Home / WSBK / Pole position dla Jorge Lorenzo

Pole position dla Jorge Lorenzo

Dziś w godzinach popołudniowych odbyła się druga sesja kwalifikacyjna w kategorii 250cc pierwszej rundy mistrzostw świata na hiszpańskim torze Jerez. Kwalifikacje dość zdecydowanie wygrał zawodnik jeżdżący w zespole Fortuna Aprilia Hiszpan Jorge LorenDziś w godzinach popołudniowych odbyła się druga sesja kwalifikacyjna w kategorii 250cc pierwszej rundy mistrzostw świata na hiszpańskim torze Jerez. Kwalifikacje dość zdecydowanie wygrał zawodnik jeżdżący w zespole Fortuna Aprilia Hiszpan Jorge Lorenzo.
Dla kierowcy jeżdżącego z numerem 48 jest to piąte pole position w karierze, w tej kategorii.

Poprawił on czas z pierwszego dnia, przejeżdżając 20 okrążeń a najszybsze pokonał w czasie 1’43.270.
Nie jest to niespodzianką, gdyż zawodnik ten przed rozpoczęciem tego sezonu był uznawany za jednego z największych faworytów do zdobycia mistrzostwa.

Rewelacją drugiego dnia okazał się zawodnik jeżdżący na Hondzie w zespole Humangest Racing Team – Japończyk Yuki Takahasi. Wykręcił on jednak czas o 0.418 gorszy od młodego Hiszpana.
Pierwszy rząd uzupełnia kolega z zespołu Lorenzo Hektor Barbera i Shuhei Ayoama (Repsol Honda).

Niespodziewanie słabo, bo dopiero na 22. pozycji uplasował się Sebastian Porto i Manuel Poggiali -18. pozycja, który jak wiadomo jest mistrzem świata w klasie 125cc z roku 2001 i mistrzem w klasie 250cc z roku 2003.

Podczas kwalifikacji nie został pobity rekord walki o pole posision należącego do Daniela Pedrosy 1’42.868, który aktualnie startuje „królewskiej” klasie. Również nienaruszony został rekord prędkości Randy’ego de Puniet 250.812 km/h.
Wystarczy dodać, że najszybsza prędkość to 244,8 km/h uzyskana przez zwycięzcę kwalifikacji Jorge Lorenzo.

AUTOR: Redakcja