Home / Slider / Stefan Bradl: Honda z Suzuka 8 Hours lepsza od tej z WSBK

Stefan Bradl: Honda z Suzuka 8 Hours lepsza od tej z WSBK

Stefan Bradl przyznał, że jego Honda Fireblade CBR1000RR SP2, jaką startuje w tym roku w wyścigu długodystansowym Suzuka 8 Hours jest przyjaźniejsza zawodnikowi i szybsza od wersji, z jakiej korzysta w swojej macierzystej serii, World Superbike. Fabryka HRC po raz kolejny daje fabryczne wsparcie zespołowi na wyścig na Suzuce, podczas gdy w WSBK za program wyścigowy odpowiada holenderski zespół Ten Kate. Różnice są także w oprogramowaniu. Ekipa Red Bull Hondy zalicza koszmarny sezon bez choćby cienia szansy na podium. Wyniki przyćmiła jeszcze śmierć Nicky’ego Haydena.

W WSBK motocykl nie ma części, pochodzących z HRC i korzysta z elektroniki, dostarczanej przez firmę Cosworth. Na Suzuce dostał wersję, wspieraną przez HRC i wyposażoną w oprogramowanie Magneti Marelli. W zespole są także członkowie z HRC.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Pierwsze wrażenie było takie, ze to zdecydowanie prostszy w obsłudze motocykl, bardziej przyjazny i mobilny niż ten, który mam w WSBK. Wiem też, że przejęcie programu Hondy w WSBK przez japoński dział nie byłoby takie trudne do zrobienia, jak się wydaje. Honda wie, jak to zrobić.” – powiedział niemiecki zawodnik w wywiadzie dla serwisu Speedweek.

Bradl zdaje sobie sprawę, że duże znaczenie ma tu oprogramowanie. “Chciałbym jeździć z Magneti Marelli przez resztę sezonu. Ale jak mi powiedziano, odejście od Coswortha na rzecz Marelli nie nastąpi przed testami, jakie odbędą się w listopadzie.” Być może już w 2018 roku wszystkie zespoły, po ustandaryzowaniu elektroniki, będą musiały jeździć z Magneti Marelli.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,379 sek