Home / Slider / Szef mechaników Sykesa: Reszta jest kwestią zawodnika

Szef mechaników Sykesa: Reszta jest kwestią zawodnika

tom-sykes-crew-chef-marcel-duinker

Po dwudniowych testach Superbike na torze Jerez Tom Sykes jest z siebie naprawdę zadowolony. Pomimo wcześniejszego upadku w drugim dniu testów był on tego dnia drugim najszybszym zawodnikiem i to na oponach wyścigowych. Szefowi mechaników Sykesa Marcelowi Duinkerowi podoba się szybkość swojego podopiecznego.

Tom Sykes, Mistrz Świata Superbike z 2013 roku, również w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował barwy Kawasaki Racing Team i ponownie będzie kolegą zespołowym Jonathana Rea. Podczas dwudniowych testów na torze Jerez de la Frontera w południowej Hiszpanii dwaj najlepsi zawodnicy minionego sezonu mogli ponownie udowodnić swoją dobrą dyspozycję. Jednak obaj zaliczyli glebę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sykes po wywrotce był trochę poobijany i narzekał na ból karku. Podczas naprawy jego zgruzowaneo Kawasaki Ninja ZX-10RR miał trochę czasu na odpoczynek, by po tym znowu wyciskać z maszyny ostatnie soki szukając limitów. Mimo niepowodzenia ekipa Anglika jest z niego bardzo zadowolona z jego formy.

„Zaczęliśmy nasz test tutaj, gdzie ostatnio w listopadzie musieliśmy sobie odpuścić naszą obecność. To nie był dla nas idealny test, ale kontynuowaliśmy naszą pracę i poczyniliśmy postępy.” – konstatuje Marcel Duinker, szef mechaników Toma Sykesa odpowiedzialny za współudział w jego 31 wygranych wyścigach. „Przez całe zmieszanie związane ze zmianami w regulaminie technicznym na 2017 rok musimy przedsięwziąć krotki w zmianach ustawienia maszyny, tak dobrze jak tylko potrafimy. Reszta jest kwestią zawodnika, ale możemy poczynić gruntowne testy nowych części i połączyć nasze odczucia co do nich.”

Kawasaki położyło duży nacisk na dobre ustawienia wyścigowe, zaś zrezygnowano z tych kwalifikacyjnych. Mimo to gwiazdy Kawasaki zajęły z ogólnym rozrachunku 1 i 3 miejsce na liście najszybszych zawodników testów. Między nich wcisnął się jeszcze Lorenzo Savadori, ale uczynił to na oponach kwalifikacyjnych zyskując 1 sekundę, a nie wyścigowych jak Irlandczyk i Anglik.

Podczas testów w portugalskim Portimao w ten weekend Kawasaki nie będzie obecne. W następnym tygodniu „zieloni” pojawią się jeszcze raz w Jerez. Duinker mówi: „Pod koniec testów Tom był całkiem zadowolony ze swojego rytmu i swojej szybkości. Poczyniliśmy dobre kroki i w przyszłym tygodniu będziemy to kontynuowali. Jestem przekonany, że na wyścig otwarcia na Phillip Island będziemy dobrze przygotowani.”

Łączone czasy testów w Jerez z 24 i 25 stycznia 2017 r.:
1. Jonathan Rea, Kawasaki, 1:39,809 min
2. Lorenzo Savadori, Aprilia, 1:39,920*
3. Tom Sykes, Kawasaki, 1:40,219
4. Marco Melandri, Ducati, 1:40,313*
5. Chaz Davies, Ducati, 1:40,324
6. Nicky Hayden, Honda, 1:40,548*
7. Alex Lowes, Yamaha, 1:40,600
8. Javier Fores, Ducati, 1:40,738*
9. Stefan Bradl, Honda, 1:40,854*
10. Michael van der Mark, Yamaha, 1:41,450
11. Randy Krummenacher, Kawasaki, 1:41,566
12. Markus Reiterberger, BMW, 1:41,578
13. Eugene Laverty, Aprilia, 1:41,886
14. Jordi Torres, BMW, 1:42,516
* czas na oponie kwalifikacyjnej

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
170 zapytań w 0,480 sek