Home / WSBK / Tom Sykes znalazł miejsce na BMW w odnowionym zespole Shauna Muira!

Tom Sykes znalazł miejsce na BMW w odnowionym zespole Shauna Muira!

Tom Sykes potwierdził wreszcie, w jakim zespole będzie startował za rok. Brytyjczyk stracił miejsce w Kawasaki, ale nie opuści World Superbike, bowiem przejdzie do zespołu Shaun Muir Racing (SMR), obecnie jeżdżącym w WSBK pod nazwą Milwaukee Aprilia. Oznacza to powrót zespołu z włoskich maszyn na BMW. Milwaukee BMW jeździło w WSBK w 2016 roku, jednak był to bardzo zły rok w jego wykonaniu.

Sykes utworzy zespół wraz z doświadczonym Markusem Reiterbergerem, który w tym roku został mistrzem Superstock 1000. Jak zapewnia zespół, BMW zaoferuje wsparcie fabryczne podobne do tego, jakie było już obecne w WSBK w latach 2009-2013. Wtedy jednak niemiecka marka wystawiała swój własny zespół.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Taki krok oznacza, że nie wiadomo, co za rok będzie robił Eugene Laverty. Zawodnik, który jeszcze do niedawna startował w MotoGP, wrócił do WSBK, by ponownie powalczyć o zwycięstwa, ale w barwach Milwaukee Aprilii stracił część sezonu przez kontuzję. Ostatnio jednak wiedzie mu się lepiej. Nie wystarczyło to jednak do utrzymania posady. Nie wiadomo też póki co, czy za rok zobaczymy w ogóle motocykle marki Aprilia w stawce World Superbike, bowiem Milwaukee jest jedynym zespołem, korzystającym z tych maszyn.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 0,546 sek