Home / WSBK / Tylko jedna fabryczna Yamaha na Sepang

Tylko jedna fabryczna Yamaha na Sepang

Alex Lowes

Zespół PATA Crescent Yamaha wystawi tylko jeden fabryczny motocykl w ten weekend na Sepang w kolejnej rundzie World Superbike. Po kontuzji kolana na Imoli wciąż pauzuje Sylvain Guintoli, były mistrz świata. Jedynego motocykla dosiądzie więc Alex Lowes.

Zespół Yamahy nie był w stanie znaleźć odpowiedniego zastępcy za Guintoliego w tak krótkim czasie. Lowes udaje się do Malezji z dobrym nastawieniem, choć żałuje, że jego partner z teamu nie będzie mógł wystartować.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wielka szkoda, że kontuzja Sylvaina oznacza, że go zabraknie. Ma wielkie doświadczenie i szybkość na tym obiekcie, ale życzę mu wszystkiego najlepszego i czekam, aż będziemy mogli wrócić razem na Donington Park.” – powiedział Lowes.

Brytyjczyk zajmuje dopiero dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej WSBK po pięciu rundach, mając na koncie 59 punktów. Yamaha od czasu powrotu do WSBK nie stanęła jeszcze na podium.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Szkoda, bo jestem ciekawy, jakby ktoś inny poradził sobie na tej maszynie :/

  2. Mogliby udostępnić ten motocykl Pawłowi Szkopkowi. Ciekawe czy na takim sprzęcie przywiózł by punkty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 0,515 sek