Home / WSBK / Udane testy Hondy

Udane testy Hondy

Motocykliści Hondy przygotowujący się do startu w MŚ klas Superbike i Supersport, mają za sobą udane, pierwsze testy nowych modeli CBR600RR i CBR1000RR Fireblade.

Motocyklowe mistrzostwa świata klas Superbike i Supersport rozpoczną się już za miesiąc od wyścigów na australijskim torze Phillip Island w ostatni weekend lutego. To właśnie w Australii swoje pierwsze w tym roku testy przeprowadzili zawodnicy zespołu Honda World Superbike Team.

24-letni Irlandczyk Jonathan Rea oraz debiutujący w World Superbike, były zawodnik MotoGP i mistrz świata klasy 250ccm, 30-letni Japończyk Hiroshi Aoyama, spędzili na wyspie Filipa trzy dni, testując tegoroczną, zupełnie nową wersję flagowego modelu Honda CBR1000RR.

W Australii na motocyklistów czekały też dobre wieści. Choć zmieniła się nazwa ekipy, firma Castrol nadal pozostaje jednym z głównych sponsorów zespołu prowadzonego przez holenderskich kuzynów Ten Kate. W tym sezonie Honda świętuje także 20-lecie istnienia modelu Fireblade, dlatego oczekiwania i ambicje obu zawodników są wysokie.

Rea i Aoyama wykorzystali idealne warunki pogodowe, testując nowe podwozie, zawieszenie oraz rozwijając wprowadzony w połowie poprzedniego sezonu system elektroniczny ride-by-wire.

„Mamy za sobą trzy udane dni, podczas których pokonaliśmy mnóstwo okrążeń i przetestowaliśmy szereg części – powiedział bardzo zadowolony Rea. – Wykonaliśmy także kilka symulacji wyścigu, przejeżdżając dużą liczbę okrążeń pod rząd. Dzięki temu wiemy dokładnie, gdzie się znajdujemy.”

Trzeciej Hondy CBR1000RR w World Superbike dosiądzie były kolega zespołowy Aoyamy z klasy 250ccm, Włoch Raffaele De Rosa, reprezentujący barwy ekipy Pro Ride Motorsports.

W kategorii Supersport aż 17 z 32 zgłoszonych do startu zawodników dosiądzie modelu Honda CBR600RR. Część z nich zakończyła właśnie dwudniowe testy na hiszpańskim torze Almeria, gdzie najlepszy czas uzyskał szósty rok temu w klasyfikacji generalnej, Sam Lowes. Brytyjczyk wystartuje w tym roku w polskim zespole Bogdanka PTR Honda. W serii znów zobaczymy Polaka, Pawła Szkopka, nadal w barwach Bogdanki, podczas gdy najbardziej utytułowany zespół w klasie, Ten Kate Honda, reprezentował będzie Australijczyk Broc Parkes.

Kolejne i ostatnie, dwudniowe testy dla zawodników klas Superbike i Supersport odbędą się w Australii, na kilka dni przed pierwszą rundą sezonu. Już 31 stycznia rozpoczną się z kolei trzydniowe, pierwsze w tym roku testy MotoGP na torze Sepang w Malezji.

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 3

  1. Trzymam kciuki za Hondę! Liczę na to, że doświadczenie Hiroshi’ego Aoyama’y w MotoGP odbije się na wynikach w WSBK. Liczę na mistrzostwo :D

  2. Cieszę się, że mogliście Państwo zwiedzić Australię,a z opisu wkyina, że zorganizowano dobrze pobyt. Wszędzie są podziały i konkurencja, a nawet wzajemna zawiść, ale nie ma co się przejmować.Australia jest piękna, ale nie bez wad, a te poznaje się po kilku latach pobytu. Wszystko zależy co się szuka i jak chce się, żyć. Ja średnio lubiłbym mieszkać w Australii, ale lubię Manhatan czy centrum Londynu, nie mf3wiąc już o centrum Warszawy i charakterystyczny odgłos ruszających lub hamujących warszawskich tramwajf3w.I na koniec. Czy pokazywali Państwu mapy never more Down Under?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
170 zapytań w 1,496 sek