Home / Slider / WSBK z roczną przerwą od toru Laguna Seca

WSBK z roczną przerwą od toru Laguna Seca

W sezonie 2019 mistrzostwa World Superbike nie wrócą na tor Laguna Seca. Amerykański obiekt jest w kalendarzu od 2013 roku, a produkcyjny cykl gości tam zawsze w lipcu. W następnym roku jednak tak nie będzie. Dobra wiadomość jest taka, że włodarze toru chcą wrócić na rok 2020.

Amerykańscy fani wyścigów motocyklowych zobaczą za to w tym czasie imprezę Monterey Motorcycle Festival, gdzie czołową serią na torze będzie lokalna MotoAmerica. Kalendarz na Laguna Seca będzie za to bardzo napięty w drugiej połowie sezonu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Właśnie na tym torze odbędzie się finałowy wyścig serii IndyCar. Tydzień przed nim w październiku rozegrana też zostanie runda wyścigów prototypów IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

Nie znamy jeszcze kalendarza WSBK na przyszły rok, ale powoli poznajemy jego szczegóły. Na pewno wróci tor Kyalami w RPA, który ostatnio gościł tę serię w 2010 roku. Niemiecki Speedweek informuje, że Lagunę Secę zastąpi runda w Kazachstanie, na torze Sokol.

Źródło: motorsport.com, Speedweek

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
149 zapytań w 2,322 sek