Home / Slider / Wzorem MotoGP – specjalna mieszanka opon dla klasy EVO w WSBK

Wzorem MotoGP – specjalna mieszanka opon dla klasy EVO w WSBK

Kawasaki

Pirelli ogłosiło właśnie, że w drugiej rundzie World Superbike na torze Motorland Aragon przygotuje specjalna mieszankę opon, stworzoną w celu wyrównania szans między maszynami w pełnej specyfikacji WSBK a tymi zbudowanymi wg. przepisów EVO. W pierwszej rundzie w Australii w oczy rzucała się duża różnica w konkurencyjności obu klas.

Pirelli potwierdziło też, że takie rozwiązanie nie będzie stosowane w każdym wyścigu. Na razie w Hiszpanii ma zniwelować przewagę zawodników na motocyklach w specyfikacji WSBK. Jest to oczywiście przepis praktycznie w całości wzięty z MotoGP, gdzie zawodnicy słabszej klasy Open także mają możliwość korzystania z dodatkowej, bardziej miękkiej mieszanki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Mimo różnic w konkurencyjności, w Australii David Salom i Niccolo Canepa dali radę finiszować w czołowej dziesiątce. Na torze Motorland są jednak dłuższe proste, gdzie od razu będzie widać słabości motocykli EVO.

Fot.: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Czy to aż tak duży atut by konkurować z fabryką okaże się po wyścigu, jednak mogę śmiało stwierdzić że przyszłość WSBK wygląda obiecująco :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,456 sek