Home / Slider / Ana Carrasco na czele mistrzostw świata World Supersport 300!

Ana Carrasco na czele mistrzostw świata World Supersport 300!

Po ubiegłorocznym, pierwszym zwycięstwie w mistrzostwach świata World Supersport 300, w niedzielę Ana Carrasco dołożyła kolejną cegiełkę do budowania historii tej klasy, wygrywając po raz drugi. Co więcej, Hiszpanka znalazła się – jako pierwsza kobieta – na czele klasyfikacji mistrzostw świata!

Startująca w zespole DS Junior Team zawodniczka pierwszy raz wygrała w tamtym sezonie w Portimao. Teraz na Imoli potwierdziła swój nieprzeciętny talent, w sobotę wygrywając jeszcze kwalifikacje Superpole, a w niedzielę wyścig, prowadząc przez cały dystans.

Na koncie Carrasco po włoskiej rundzie widnieje 48 punktów. Drugi Luca Grunwald ma ich jednak tylko o trzy mniej, co zapowiada fascynującą walkę w kolejnych wyścigach. Co więcej, Carrasco już teraz ma tylko o 11 punktów mniej niż dorobek z całego sezonu 2017.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Czuję się naprawdę, naprawdę szczęsliwa, ponieważ myślę, że wykonaliśmy w ten weekend perfekcyjną pracę. Byliśmy pierwsi we wszystkich sesjach treningowych a także w wyścigu. To coś niesamowitego. Chcę podziękować zespołowi, ponieważ motocykl był naprawdę dobry. Wszystko dla mnie działało w ten weekend. Znaleźlismy sposób, jak dobrze przejechać wyścig.” – powiedziała po wyścigu Ana Carrasco.

„Przez cały weekend czułam się naprawdę pewna siebie. W Superpole czułam już, że moje tempo jest naprawdę dobre. W niedzielę było nieco trudniej, wiatr był trochę silniejszy i trudno było utrzymywać takie czasy okrążeń, jak dzień wcześniej. Ale udało się wygrać, to niesamowite.” – dodała.

Teraz stawka mistrzostw świata udaje się do Wielkiej Brytanii, na tor Donington Park. Carrasco stawia sobie ambitne cele. „Mistrzostw świata, i podium w każdym wyścigu. Postaram się to kontynuować. Taką Anę chcę pokazać ludziom.” – dodała.

Źródło: worldsbk.com
Fot. facebook.com/anacarrasco22

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Nie ma to jak wygrywać na motocyklu mocniejszym ze względu na większą pojemność xD

    Ona dosiada Kawasaki, które ma dwucylindrowy silnik o pojemności 400ccm, KTM ma jednocylindrowy silnik 390 ccm, a Yamaha dwucylindrowy o pojemności 320 ccm. To już duża różnica w mocy i prędkości maksymalnej, przy wciąż niedużej masie pojazdów.

    Nasz Daniel Blin dosiada właśnie najsłabszej w stawce Yamahy :-(

    Do tego w przeciwieństwie do reszty stawki Carrasco ma całkiem spore doświadczenie w Grand Prix.

    Idę o zakład, że gdyby stawka pod względem maszyn i mocy była bardziej wyrównana, to Carrasco notowałaby sporo gorsze wyniki i nawet doświadczenie z Moto3 by nie pomogło. ;-)

  2. zalezy o co zaklad :) ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 1,497 sek