Home / WSS / Lowes czternasty na Nurburgringu

Lowes czternasty na Nurburgringu

Reprezentujący lubelski zespół motocyklowy Bogdanka PTR Honda, Brytyjczyk Sam Lowes, przewrócił się na cztery okrążenia przed metą, walcząc o finisz na podium w wyścigu jedenastej rundy motocyklowych MŚ World Supersport na niemieckim torze Nurburgring.

22-latek, który był najszybszy w obu piątkowych sesjach, a do wyścigu ruszał z drugiej pozycji, co prawda wrócił na tor po upadku i dojechał do mety na czternastej pozycji, ale na dwie rundy przed końcem sezonu, stracił matematyczne szanse na wywalczenie w tym roku tytułu mistrza świata.

Pechowo i przedwcześnie, wyścig w dniu swoich dwudziestych urodzin ukończył Mathew Scholtz, który wyleciał z toru tuż po starcie po kolizji z jednym z rywali.

Tuż poza punktowaną piętnastką do mety dojechał z kolei Portugalczyk Miguel Praia, który do ostatnich metrów walczył o mistrzowski punkt, ostatecznie finiszując na siedemnastej pozycji. Wyścig wygrał lider tabeli, Turek Kenan Sofuoglu.

Dwunasta, przedostatnia runda MŚ World Supersport odbędzie się za dwa tygodnie na torze Portimao w Portugalii. Sezon zakończy się siódmego października na francuskim torze Magny Cours.

Sam Lowes: „Jestem zły. Popełniłem błąd i zaliczyłem uślizg przedniego koła. Chciałbym za to przeprosić; zarówno zespół Bogdanka PTR Honda, jak i naszych kibiców. Przed nami jeszcze dwie rundy, więc chcę zakończyć ten sezon dobrymi wynikami na torach Portimao i Magny Cours.”

Mathew Scholtz: „Cóż mogę powiedzieć? Wygląda na to, że pech prześladuje nas w tym roku przez cały sezon. Inny zawodnik zaatakował mnie i uderzył w kierownice mojego motocykla, co zakończyło się dla nas upadkiem. Teraz myślami jestem już w Portugalii i jestem bardzo ciekaw, jak wygląda tor Portimao.”

Miguel Praia: „To był dobry, ale trudny wyścig. Walczyłem o punkt, ale niestety, musiałem zadowolić się siedemnastym miejscem, choć walka była zacięta do ostatnich metrów. Przez cały weekend czyniliśmy postępy, a zespół pracował wyśmienicie. Dziękuję Bogdance i Igorowi Piaseckiemu za możliwość powrotu do MŚ. Szkoda, że nie mogłem odwdzięczyć się zdobyczą punktową, ale daliśmy z siebie wszystko.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Sam był dziś niestety jednym z wielu zawodników, którzy upadli na bardzo śliskim torze. W efekcie spadł na czwarte miejsce w tabeli i z tego powodu jest to dla nas bardzo nieudany weekend, ale będziemy walczyli do końca o jak najwyższą pozycję w generalce. Mathew zderzył się z rywalem, ale nic mu się nie stało. Miguel do ostatnich metrów walczył o punkty i prawie się udało. Miło było pracować z prawdziwym profesjonalistą i tak doświadczonym zawodnikiem. Co prawda roczna przerwa w startach z pewnością nie pomogła Miguelowi w ten weekend, ale mamy nadzieję, że wróci do MŚ na pełen etat, bo zdecydowanie jest tutaj dla niego miejsce.”

Wyniki wyścigu:

1. Kenan Sofuoglu (Kawasaki Lorenzini) Kawasaki ZX-6R 38’13.709

2. Jules Cluzel (PTR Honda) Honda CBR600RR 38’14.250

3. Fabien Foret (Kawasaki Intermoto Step) Kawasaki ZX-6R 38’19.967

4. Broc Parkes (Ten Kate Racing Products) Honda CBR600RR 38’24.054

5. Vladimir Leonov (Yakhnich Motorsport) Yamaha YZF R6 38’31.560

6. Alex Baldolini (Power Team by Suriano) Triumph Daytona 675 38’32.012

7. Gabor Talmacsi (PRORACE) Honda CBR600RR 38’36.075

8. Vittorio Iannuzzo (Power Team by Suriano) Triumph Daytona 675 38’40.939

9. David Linortner (Gerin-Skm Racing Team) Yamaha YZF R6 38’46.922

10. Ronan Quarmby (PTR Honda) Honda CBR600RR 38’47.235

14. Sam Lowes (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR 38’54.808

17. Miguel Praia (Bogdanka Honda PTR) Honda CBR600RR 39’01.574

RT. Mathew Scholtz (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR 

 

Klasyfikacja generalna:

1. Kenan Sofuoglu 198

2. Jules Cluzel 160

3. Fabien Foret 144

4. Sam Lowes 140

5. Broc Parkes 122

6. Sheridan Morais 84

7. Alex Baldolini 77

8. Ronan Quarmby 76

9. Vladimir Leonov 59

10. Vittorio Iannuzzo 59

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 1,273 sek