Home / WSS / Roberto Rolfo i Christian Gamarino w zespole Go Eleven Kawasaki

Roberto Rolfo i Christian Gamarino w zespole Go Eleven Kawasaki

Roberto Rolfo

Roberto Rolfo w przyszłym sezonie World Supersport będzie jeździć na motocyklu Kawasaki, dołączając do zespołu Go Eleven. Jeden z bardziej doświadczonych zawodników, w stawce WSS zadebiutował dopiero w 2013 roku, wcześniej mając na koncie występy w WSBK i MotoGP/Moto2. Jeździł w zespole ParkinGO MV Agusta, dwukrotnie meldując się na podium, a na koniec sezonu zajmując szóste miejsce w generalce.

MV Agusta zdecydowała się jednak na awans do World Superbike, gdzie wystawi zespół wspólnie z Yakhich Motorsport. Rolfo zgodził się więc na starty dla Go Eleven Kawasaki. Drugim zawodnikiem będzie Christian Gamarino, do tej pory jeżdżący w pucharze Superstock 600.

„Jestem bardzo zadowolony, że osiągnęliśmy porozumienie i znów będę mógł ścigać się w kategorii, która dała mi wiele satysfakcji i radości z jazdy. Chcę podziękować tym, którzy we mnie uwierzyli.” – powiedział Roberto Rolfo.

Rolfo i Gamarino zastąpią w zespole Andreę Antonelliego, który zginął w tragicznym wypadku podczas moskiewskiej rundy World Supersport.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 2,435 sek