Home / Moto2 / Moto3 / Piotr Biesiekirski gotowy na GP Aragonii

Piotr Biesiekirski gotowy na GP Aragonii

19-letni Piotr Biesiekirski weźmie w najbliższy weekend udział w Grand Prix Aragonii. Dla jedynego Polaka w stawce będzie to czwarty w karierze start w motocyklowych mistrzostwach świata Moto2.

Zawodnik holenderskiej ekipy NTS RW Racing GP tym razem stanie do walki na znanym sobie torze. To właśnie na hiszpańskim obiekcie Motoland Aragon Biesiekirski debiutował dwa lata temu w mistrzostwach Europy Moto2, dwukrotnie finiszując na jedenastym miejscu.

Niedzielny wyścig rozpocznie się o godzinie 12:20. Bezpośrednia relacja na antenie Polsatu Sport News oraz ipla.tv i polsatsport.pl, gdzie od piątku śledzić będzie można także wszystkie pozostałe sesje.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Motorland Aragon to tor, na którym zaledwie dwa lata temu rozpoczęła się moja przygoda z klasą Moto2, dlatego cieszę się, że wracam tutaj jako zawodnik mistrzostw świata – mówi Piotr Biesiekirski. – Lubię ten tor, ale nie jest on łatwy. Liczne szybkie i długie zakręty wymagają bardzo dużej precyzji. To sprawia, że różnica pomiędzy stylem jazdy na motocyklu z mistrzostw Europy, a mistrzostw świata, będzie tu chyba największa w całym kalendarzu. Tym pierwszym jeździ się płynnie, szerokimi liniami i z dużą prędkością w środku zakrętu. Maszyna z mistrzostw świata wymaga bardziej agresywnego stylu i mniejszych prędkości w łukach. Czeka mnie więc sporo nauki. Ostatnie dni spędziłem na intensywnej pracy z moim fizjoterapeutą, dzięki czemu zrobiliśmy duże postępy jeśli chodzi o mój kontuzjowany tydzień temu bark. Nie jest jeszcze idealnie, ale mam nadzieję, że nie będzie on problemem podczas weekendu. W Aragonii chcę nadal konsekwentnie realizować swój plan i zmniejszać różnicę do rywali”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 0,492 sek