Home / Gry / Do trzech razy sztuka? Mateusz Kapusta atakuje Esport MotoGP 2019!

Do trzech razy sztuka? Mateusz Kapusta atakuje Esport MotoGP 2019!

Ubiegłoroczne Esportowe Motocyklowe Mistrzostwa Świata MotoGP nie zakończyły się najlepiej dla najszybszego polskiego gracza. Mateusz Kapusta nabawił się kontuzji nadgarstka, która uniemożliwiła mu udział w zawodach już na etapie pierwszej rundy. Czy sezon 2019 okaże się bardziej przychylny naszemu rodakowi?

Esportowe Motocyklowe Mistrzostwa Świata MotoGP z roku na rok rosną w siłę. Zawody zyskują coraz większą popularność, chętnych do udziału nie brakuje, podobnie jak sponsorów którzy wspierają graczy. Chociaż najwięcej zawodników pochodzi z Włoch, Hiszpanii itp., jest wśród nich Polak, który stara się dotrzymać tempa światowej czołówce. Mateusz Kapusta miał świetny sezon 2017, w którym uzyskał swoje najlepsze, jedenaste miejsce. Niestety “Gucio” w ubiegłym roku musiał odpuścić zawody z powodu kontuzji nadgarstka. Obecnie jest jednak w pełni sił i ponownie spróbuje swoich sił w starciu z najlepszymi graczami na świecie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Mateusz Kapusta: “Po zmianie silnika gry w MotoGP 18 czułem motocykl znacznie lepiej niż w roku 2017. Przyznam, że bardzo mnie to ucieszyło i miałem spore nadzieje na poprawę wyniku. Niestety nagła kontuzja nadgarstka uniemożliwiła mi jakiekolwiek granie. Z pomocą świetnego rehabilitanta Szymona, staraliśmy się błyskawicznie doprowadzić rękę do pełnej sprawności, jednak minęło zbyt dużo czasu, a sam nadgarstek jeszcze nie pozwalał na długie sesje z padem w ręce. Zdecydowałem więc, że zdrowie jest ważniejsze, odpuszczę zawody i przygotuję się maksymalnie na rok 2019. Teraz jestem w pełni sił i gotowy do długich godzin grania.”

Poziom konkurencji w Esport MotoGP znacznie wzrósł, wspaniałe nagrody motywują wielu graczy do cięższych treningów. Polski gracz wie, że najbliższe Mistrzostwa będą niezwykle trudne, ale jest gotów podjąć to wyzwanie – “Moim największym wrogiem jest czas. Mimo wszystko prowadzę normalne życie i nie mogę w całości oddać się treningom, sporo młodych graczy może poświęcić dużo więcej czasu na granie i to jest ich przewaga. Mistrzostwa w 2017 roku pokazały jednak, że pomimo mniejszej ilości poświęconego czasu na grani potrafię być w czołówce, więc jestem dobrej myśli. Na pewno jak zawsze dam z siebie wszystko, nie tylko dla dobrego wyniku, ale także dla popularyzacji tej dyscypliny esportowej w Polsce.”

Data rozpoczęcia kolejnej edycji Esport MotoGP nie jest jeszcze znana. Premiera gry będzie miała miejsce 6 czerwca 2019 roku.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Albo ja cos zle sprawdzam albo ktos tu sie pomylił , w 2017 roku bylo 6 kwalifikacji do finalu ,i tu mam pytanie w ktorej kolega zajoł 11 miejsce , w zadnej z 6ciu nie ma na 11 miejscu kolegi pod tym pseudonimem, owszem jest ale nie na 11 tylko troche dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 0,504 sek