Home / Moto2 / Moto3 / Dotkliwa kara dla Arona Caneta. Mniejsza dla Mariniego

Dotkliwa kara dla Arona Caneta. Mniejsza dla Mariniego

Aron Canet będzie musiał rozpoczynać kolejny wyścig Moto3 z końca stawki – taka kara została na niego nałożona za wyrzucenie w końcówce GP Hiszpanii jednego z rywali, również walczącego o mistrzostwo świata: Jorge Martina. Canet startował dopiero z 14. pola, ale włączył się do walki o podium.

Gdy do końca zostały już tylko cztery okrążenia, Canet przypuścił atak na Martina w Dry Sac, jednak zderzył się z nim, zabierając również z toru Eneę Bastianiniego i Tony’ego Arbolino. Od razu sędziowie zajęli się oceną incydentu i uznano, że kara startu kolejnego grand prix (GP Francji) z ostatniego pola będzie odpowiednia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

To nie pierwszy poważny incydent w tym roku z udziałem Arona Caneta. Hiszpan w pierwszym treningu w Argentynie zderzył się z debiutantem, Makarem Jurczenko, wtedy jednak skończyło się na reprymendzie. Karę dostał również Luca Marini w Moto2: GP Francji rozpocznie o sześć pozycji niżej niż wynik kwalifikacji. To za uderzenie w Jorge Navarro, również w Dry Sac w końcówce wyścigu.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. KasiaKowalska

    Bardzo dobra decyzja. Za takie zachowania kary powinny być dotkliwe i natychmiastowe aż młodzi się nauczą że trzeba odpowiadać na torze nie tylko za swoje życie i zdrowie ale także innych uczestników zabawy.
    Teraz Canet powinien skoncentrować się na tym jak wystartować z ostatniej pozycji aby na koniec wyścigu, po czystej walce stanąć na podium (dowolne miejsce) bo wtedy pokazałby swoją wielkość.

  2. Wreszcie trochę sprawiedliwości, bo po akcji z Yurchenko trochę sędziowskiej konsekwencji zabrakło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 0,433 sek