Home / Gry / eMotoGP Polish League: Patryk Mytych zwycięża w Argentynie!

eMotoGP Polish League: Patryk Mytych zwycięża w Argentynie!

Korsarz_27 odrobił nieco straty po pechowy wyścigu w Aragonii, odnosząc pewne zwycięstwo tydzień później na argentyńskim Termas.

Polskie motocyklowe rozgrywki esportowe jeszcze nigdy nie były tak zacięte! eMotoGP Polish League pod wodzą Szkopek Team to gwarancja niesamowitych emocji w każdym wyścigu i tak wysoki poziom zawodników, że tabela klasyfikacji generalnej pęka w szwach. Dziewiąta runda jak najbardziej wpisała się w powyższy opis zapewniając świetne widowisko na argentyńskim Termas.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Patryk Mytych w kwalifikacjach klasycznie zdobył Pole Position, a w samym wyścigu prowadził niemal od startu do mety zyskując bardzo cenne 25 punktów do klasyfikacji generalnej. Przypomnijmy – Korsarz nie ukończył poprzedniego wyścigu z powodu problemów technicznych przez co stracił prowadzenie w generalce wtedy jeszcze na cztery rundy przed końcem sezonu. Po wyścigu na Termas traci już tylko 8 punktów do pierwszego Łukasza Dąbrowskiego, który w tym wyścigu zajął drugie miejsce minimalizując straty. Jeszcze nigdy nie było tak zaciętej walki o pierwsze miejsce w tabeli na trzy wyścigi przed zakończeniem sezonu i wiele wskazuje na to, że jeśli problemy techniczne nie odegrają żadnej roli, to będziemy świadkami być może walki o mistrzostwo do ostatniej rundy.

Kolejne podium z rzędu wywalczył zawodnik Suzuki Kuba Lotz. Dwa drugie miejsca i trzecie w Argentynie dały polskiemu graczowi awans na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i możliwość nawiązania walki o trzecie miejsce na końcowym podium, choć będzie musiał stoczyć o nie twardą walkę z równie szybkim tureckim zawodnikiem Mertem Uruncu. Tak jak w poprzednim wyścigu w walce o nieco dalsze pozycje brylował Karol Szymański, tak w Argentynie ze świetnej strony pokazał się Darek Godlewski, który do czasu upadku pokazywał wyśmienite tempo i świetne umiejętności bezpośredniej walki na torze. Przypomnijmy, że Darek jest jednym z trzech graczy którzy sięgnęli po zwycięstwo w pierwszej edycji eMotoGP Polish League.

Do końca sezonu pozostały trzy rundy. Na ten moment niemal każde miejsce w klasyfikacji generalnej nie jest pewne. Emocje rosną z każdą kolejną rundą. Najbliższy wyścig w Katalonii może przynieść wiele niespodzianek, zwłaszcza że tor pojawia się po raz pierwszy w rozgrywkach eMotoGP Polish League.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Transmisja z wyścigu szóstej rundy eMotoGP Polish League:

 

Partnerami eMotoGP Polish League są Szkopek TeamGucio1846ZerkeModularPrzedsiębiorstwo Budowlane Granit oraz Smartbau, natomiast patronami medialnymi są MOTOGP.PL, Ścigacz.pl oraz Gucio Racing.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 1,173 sek