Home / Moto2 / Moto3 / GP Emilii-Romanii: Foggia z piątym zwycięstwem w sezonie! Acosta trzeci w Moto3

GP Emilii-Romanii: Foggia z piątym zwycięstwem w sezonie! Acosta trzeci w Moto3

Dennis Foggia po raz kolejny pokazał niesamowitą formę na torze im. Marco Simoncelliego, dzięki czemu sięgnął po piątą wygraną w sezonie. Podium dopełnili Jaume Masia i Pedro Acosta. Hiszpan posiada 21 punktów w klasyfikacji generalnej na dwie rundy przed zakończeniem sezonu.

Zawodnicy mieli do przejechania dwadzieścia trzy okrążenia. Tor wyraźnie przesechł, choć gdzieniegdzie mieliśmy do czynienia z wilgotnymi plamami. Startujący z pole position Niccolo Antonelli utrzymał prowadzenie po starcie. Za nim w pierwszy zakręt złożyli się Izan Guevara, Stefano Nepa i Riccardo Rossi. Filip Salac spadł na piątą lokatę. Za Czechem jechali Jaume Masia i Pedro Acosta. Czołową dziesiątkę dopełniali Alberto Surra, Ayumi Sasaki i Darryn Binder. Słaby start zaliczył Denni Foggia, który spadł z czternastej na szesnastą pozycję.

Po dwóch okrążeniach na czoło stawki wyszedł Nepa, natomiast na trzecie Masia. Antonelli i Guevara zajmowali odpowiednio drugą i czwartą pozycję. Za piątym Salacem jechał Acosta, który wyprzedzał Bindera, Sasakiego i Xaviera Artigasa. Riccardo po błędzie spadł na dziesiątą lokatę. Jedenasty jechał Surra przed Adrianem Fernandezem i Foggią.

Na czwartym okrążeniu Antonelli ponownie znalazł się na czele stawki, natomiast Masia na drugie miejsce. Guevara stracił pozycję na rzecz Salaca i Acosty. Artigas awansował na siódme miejsce po skutecznym ataku na Bindera. Rossi poniósł kolejne straty i obecnie zajmował czternastą pozycję. Na dwunastą awansował Foggia, który nie zamierzał się poddawać.

Na szóstym kółku w zakręcie dziesiątym doszło do kolizji pomiędzy Rossim a Johnem McPhee, w konsekwencji czego Włoch upadł na asfalt. Na szczęście zdołał zejść z toru o własnych siłach, a wirażowi szybko ściągnęli motocykl z obiektu. Wyścig nadal prowadził Antonelli, który wyprzedzał Masię, Nepę i Acostę. Za liderem tabeli znajdowali się Guevara, Artigas, Sasaki, Binder i Salac, który spadł na dziewiątą lokatę. 1,5 sekundy za Czechem jechał Foggia, który wyszedł na czoło grupy pościgowej. Za nimi znajdowali się Andrea Migno, Adrian Fernandez, Alberto Surra i Ryusei Yamanaka. Czołową piętnastkę zamykał Andi Farid Izdihar.

Na piętnaście okrążeń przed metą nadal prowadził Antonelli. Najlepszy czas okrążenia odnotował Foggia, który odrabiał stratę do dziewiątego Artigasa. Na ostatnim kółku był szybszy o blisko 0,7 sekundy od lidera. Czwartą lokatę zajmował jego rywal w walce o tytuł Acosta. Tymczasem w zakręcie pierwszym „na deskach” wylądował McPhee.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Foggia po wyprzedzeniu Salaca wyraźnie dał do zrozumienia Czechowi, aby go nie wyprzedzał, by mogli wspólnie ustabilizować tempo i zniwelować straty do czołówki. Tempo nadal nadawał Antonelli. O drugie miejsce nieustannie walczyli Nepa z Guevarą. Na czwartej pozycji 0,5 przed Masią jechał czwarty Acosta. Foggia awansował na dziewiąte miejsce, będąc już praktycznie w kontakcie z czołówką.

Na dwanaście okrążeń przed metą Tatsuki Suzuki wywrócił się w zakręcie piętnastym. Czołowa jedenastka wyraźnie się zacieśniła. Po raz pierwszy na czoło stawki wyszedł Acosta. Kilka zakrętów później spadł jednak ponownie na czwartą pozycję, będąc wyprzedzonym przez Guevarę, Masię i Nepę. Antonelli zaliczył niegroźną wysiadkę w sekcji zakrętów 7-8, jednak spadł w konsekwencji na siódme miejsce.

Na jedenaście kółek przed metą Foggia po raz pierwszy znalazł się przed Acostą. Włoch awansował na trzecie miejsce, natomiast Hiszpan spadł na piąte. Prowadził Guevara i Masia. Za liderem tabeli jechali z kolei Nepa, Antonelli, Sasaki i Salac. Czołową dziesiątkę zamykał Artigas. Tymczasem wywrotkę w szesnastym zakręcie zaliczył Andrea Migno.

Na dziesięć okrążeń przed metą wicelider tabeli po raz pierwszy został liderem wyścigu. Kierowca Leopard Racing znajdował się przed Masią, Binderem i Guevarą. Dopiero piąty był Acosta, który tracił 0,5 sekundy do reprezentanta RPA i walczył z Nepą. Warto odnotować, że 20-latek startował dopiero z trzynastej pozycji.

Do końca pozostawało siedem kółek. Foggia narzucał tempo rywalizacji i tylko Masia był w stanie utrzymywać jego tempo. Stracili nieco Guevara i Binder. Ponad sekundę za przyszłym kierowcą klasy królewskiej jechał Nepa, który wyprzedzał Acosta. Gdyby tak zakończył się wyścig, wówczas Włoch zniwelowałby stratę punktową do 15 „oczek”.

Guevara wywrócił się w zakręcie ósmym. Co gorsza, w bardzo niebezpieczny sposób wrócił na tor. Na szczęście nikt w niego nie uderzył. Dzięki temu Acosta awansował o pozycję wyżej, a dodatkowo odzyskał lokatę kosztem Nepy. Foggia i Masia już wyraźnie odskoczyli od Bindera. Na szóstą pozycję awansował Antonelli, który wyprzedzał Sasakiego, Romano Fenatiego i Salaca. Czołową dziesiątkę dopełniał Artigas.

Na trzy kółka przed metą Foggia z Masią walczyli o zwycięstwo. 1,5 sekundy za nimi jechał Binder. Przyszły zawodnik MotoGP miał jednak blisko dwie sekundy przewagi nad Nepą, który ponownie wyprzedził Acostę i Antonelliego. Stratę do rodaka notował Fenati, który znajdował się przed Sasakim i Salacem. Tymczasem „na deskach” w zakręcie ósmym wylądował Yuki Kunii.

Ostatnie okrążenie zapowiadało się niezwykle pasjonująco. Masia jak cień podążał za Foggią. Do Bindera z kolei zbliżali się Nepa z Acostą i Antonellim. Straty odrabiali także Fenati, Sasaki, Salac i Artigas.

Foggia podkręcił tempo i nie dał szans Masii, dzięki czemu sięgnął po piątą wygraną w sezonie. Binder wyraźnie stracił tempo, przez co dogonili go Acosta z Nepą. Ostatecznie Hiszpan okazał się najszybszy, dzięki czemu stanął na najniższym stopniu podium. Binder „rzutem na taśmę” wygrał pojedynek o czwarte miejsce z Nepą. Kolejne pozycje zajęli Antonelli, Fenati, Sasaki i Salac. Czołową dziesiątkę dopełnił Yamanaka. Guevara pomimo upadku zdołał wywalczyć jedenastą pozycję. Pozostałe punkty zdobyli Fernandez, Jeremy Alcoba i Izdihar. Surra ostatecznie nie wykorzystał wysokiej pozycji w kwalifikacjach i dojechał na odległym szesnastym miejscu.

W klasyfikacji generalnej Acosta posiada 21 punktów przewagi nad Foggią. Do zdobycia mamy nadal 50 „oczek”. Patrząc na formę Włocha finał sezonu w Portimao i Walencji zapowiada się więc pasjonująco.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Wyniki wyścigu
POS RIDER NAT TEAM BIKE TIME
1 Dennis Foggia ITA Leopard Racing (HONDA) 39m 33.170s
2 Jaume Masia SPA Red Bull KTM Ajo (KTM) 39m 33.462s
3 Pedro Acosta SPA Red Bull KTM Ajo (KTM) 39m 37.856s
4 Darryn Binder RSA Petronas Sprinta Racing (HONDA) 39m 37.967s
5 Stefano Nepa ITA BOE Owlride (KTM) 39m 38.023s
6 Niccolò Antonelli ITA Avintia VR46 Academy (KTM) 39m 38.222s
7 Romano Fenati ITA Sterilgarda Max Racing Team (HUSQVARNA) 39m 38.505s
8 Ayumu Sasaki JPN Red Bull KTM Tech 3 (KTM) 39m 39.812s
9 Xavier Artigas SPA Leopard Racing (HONDA) 39m 39.906s
10 Filip Salac CZE CarXpert PruestelGP (KTM) 39m 39.970s
11 Ryusei Yamanaka JPN CarXpert PruestelGP (KTM) 39m 43.705s
12 Izan Guevara SPA GAVIOTA GASGAS Aspar Team (GASGAS) 39m 50.981s
13 Adrian Fernandez SPA Sterilgarda Max Racing Team (HUSQVARNA) 39m 51.220s
14 Jeremy Alcoba SPA Indonesian Racing Gresini Moto3 (HONDA) 39m 51.430s
15 Andi Farid Izdihar INA Honda Team Asia (HONDA) 39m 52.434s
16 Alberto Surra ITA Rivacold Snipers Team (HONDA) 39m 53.387s
17 Kaito Toba JPN CIP Green Power (KTM) 39m 57.874s
18 Maximilian Kofler AUT CIP Green Power (KTM) 39m 58.072s
19 Lorenzo Fellon FRA SIC58 Squadra Corse (HONDA) 39m 58.146s
20 Daniel Holgado SPA Red Bull KTM Tech 3 (KTM) 39m 58.493s
21 Mario Aji INA Honda Team Asia (HONDA) 40m 19.665s
22 David Alonso COL GAVIOTA GASGAS Aspar Team (GASGAS) 40m 58.377s
Yuki Kunii JPN Honda Team Asia (HONDA) DNF
Andrea Migno ITA Rivacold Snipers Team (HONDA) DNF
Carlos Tatay SPA Avintia Esponsorama Moto3 (KTM) DNF
Tatsuki Suzuki JPN SIC58 Squadra Corse (HONDA) DNF
John McPhee GBR Petronas Sprinta Racing (HONDA) DNF
Riccardo Rossi ITA BOE Owlride (KTM) DNF

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Mefisto

Komentarze: 1

  1. Hat-trick Dennisa Foggii w Moto3 :)

    GP Włoch – wygrane.
    GP San Marino – wygrane.
    GP Emilii-Romanii – wygrane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 1,333 sek