Home / Moto2 / Moto3 / GP Katalonii: Marcos Ramirez siódmym zwycięzcą w tegorocznym sezonie!

GP Katalonii: Marcos Ramirez siódmym zwycięzcą w tegorocznym sezonie!

Marcos Ramirez odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo, dzięki czemu mamy w tym roku już siódmego triumfatora w tegorocznej rywalizacji! Podium dopełnili Aron Canet i Celestino Vietti. Prowadzący na ostatnim okrążenie Kaito Toba, chcąc utrzymać prowadzenie, zbyt mocno opóźnił hamowanie w „dziesiątce”, w efekcie czego zaliczył wywrotkę. Canet, dzięki problemom technicznym Lorenzo Dalla Porty i Tony’ego Arbolino oraz wywrotce Jaumiego Masii, powiększył przewagę w mistrzostwach.

Startujący z pole position Gabriel Rodrigo dobrze wystartował, jednak pogubił się w sekwencji dwóch pierwszych zakrętów, w efekcie czego spadł na siódmą lokatę. Na czele stawki podążali Canet, Arbolino i Dalla Porta. Wywrotkę w dziesiątym zakręcie po kontakcie z Albertem Arenasem zaliczył tymczasem Tatsuki Suzuki.

Po trzech okrążeniach na prowadzeniu znajdował się Dalla Porta. Kolejne pozycje zajmowali Arbolino i Canet. John McPhee tymczasem przypuścił skuteczny atak na Marcosa Ramireza w „dziesiątce”. Zdobywca pole position, Gabriel Rodrigo, znajdował się na szóstym miejscu. W czołowej dziesiątce jechał również Alonso Lopez, Raul Fernandez, Darryn Binder oraz Sergio Garcia. Na trzynastej lokacie podążał Jaume Masia. Drugi w czasówce Ai Ogura spadł aż na czternastą pozycję.

Kółko później ogromny pech dopadł Dalla Portę, którego motocykl odmówił posłuszeństwa w zakręcie trzynastym. Włoch wrócił do boksów na prostej start-meta. Na prowadzenie wyszedł tymczasem McPhee, który wyprzedzał Bindera i Ramireza.

Na siedemnaście okrążeń przed metą zbiorową wywrotkę w zakręcie czwartym zaliczyło aż sześciu zawodników! Wśród nich znaleźli się Can Oncu, Albert Arenas, Vicente Perez, Sergio Garcia, Raul Fernandez i Filip Salac. Na powtórkach mogliśmy zauważyć, że winnym tej kraksy był Turek, który zbyt mocno opóźnił hamowanie i najechał na zawodnika przed nim. Kółko później ich los w tym zakręcie podzielił Andrea Migno. Na czoło stawki tymczasem wyszedł Rodrigo. Do czołówki dobił Jaume Masia, z kolei Niccolo Antonelli, startujący z końca stawki, awansował na trzynastą lokatę.

Na dwanaście kółek przed metą Masia po raz pierwszy prowadził wyścig. Kolejne pozycje zajmowali Lopez, Ramirez, Arbolino, McPhee i Rodrigo. Canet spadł z kolei na dziesiąte miejsce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Okrążenie później problemy techniczne dopadły także Tony’ego Arbolino. Włoch musiał zjechać z wyścigowej linii jazdy, by po kolejnych dwóch kółkach na dobre wycofać się z rywalizacji. Na czoło stawki powrócił Rodrigo, który wyprzedzał Lopeza, Bindera i McPhee. Do czołówki dołączyli także Ai Ogura i Ayumi Sasaki.

Na osiem kółek przed metą po kontakcie z Darrynem Binderem wywrotkę w sekwencji dwóch pierwszych zakrętów zaliczył Jaume Masia. Tymczasem na trzecią pozycję awansował Kaito Toba, natomiast na siódmą lokatę Niccolo Antonelli. W wyniku kontaktu z Celestino Viettim na dziesiąte miejsce spadł Darryn Binderem. W zakręcie jedenastym Kazuki Masaki dołączył natomiast do grona zawodników, którzy wylądowali „na deskach”. Stało się to po kontakcie z Ramirezem. Japończyk zdołał powrócić jednak do rywalizacji.

Na sześć okrążeń przed metą wyścig prowadził Toba przed Lopezem i Antonellim. Włoch awansował aż o dwadzieścia cztery pozycje! Warto odnotować, iż czołową piętnastkę dzieliła nieco ponad sekunda różnicy!

Na trzy kółka przed metą na czoło stawki wyszedł Lopez, który pojedynkował się z Tobą. Dotąd świetnie jadący Antonelli popełnił błąd i musiał ratować się wyjazdem po wyścigową linię jazdy. W konsekwencji spadł na czternastą lokatę. Tymczasem w „dziesiątce” wywrotkę po kolizji zaliczyli Ryusei Yamanaka i Carlos Tatay. Kółko później ten sam incydent odbył się z udziałem Rodrigo i Bindera. Argentyńczyk po raz kolejny nie ustrzegł się poważnego obłędu – zbyt mocno opóźnił hamowanie i wjechał w reprezentanta RPA.

Ostatnie okrążenie jako pierwszy rozpoczął Toba. Tuż za nim podążali Lopez, Canet, Ramirez i McPhee. Do czołówki dobił Antonelli, który podążał za Viettim. Toba, chcąc obronić pozycję w „dziesiątce”, zaliczył uślizg przedniego koła i wylądował „na deskach”! Jego losu o mało nie podzielił McPhee, który zaliczył „high-side’a” i cudem uchronił się przed upadkiem. Sytuację tą wykorzystał Ramirez, który najlepiej wyszedł z tego zakrętu i nie oddał prowadzenia do samego końca. To już siódmy zwycięzca w tegorocznej rywalizacji! Podium dopełnili Aron Canet i Celestino Vietti. Czwarty linię mety przekroczył Alonso Lopez, który nie krył łez i rozczarowania.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Wyniki wyścigu Moto3 o GP Katalonii w Barcelonie:
1 Marcos Ramirez SPA Leopard Racing (Honda) 38m 36.156s
2 Aron Canet SPA Sterilgarda Max Racing Team (KTM) 38m 36.275s
3 Celestino Vietti ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) 38m 36.302s
4 Alonso Lopez SPA Estrella Galicia 0,0 (Honda) 38m 36.391s
5 Dennis Foggia ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) 38m 37.103s
6 Ai Ogura JPN Honda Team Asia (Honda) 38m 37.164s
7 Romano Fenati ITA VNE Snipers (Honda) 38m 37.224s
8 Ayumu Sasaki JPN Petronas Sprinta Racing (Honda) 38m 37.514s
9 Ryusei Yamanaka JPN Estrella Galicia 0,0 (Honda) 38m 38.140s
10 Jakub Kornfeil CZE Redox PruestelGP (KTM) 38m 38.628s
11 Niccolò Antonelli ITA SIC58 Squadra Corse (Honda) 38m 38.885s
12 Carlos Tatay SPA Fundacion Andreas Perez 77 (KTM) 38m 39.136s
13 John McPhee GBR Petronas Sprinta Racing (Honda) 38m 39.420s
14 Tom Booth-Amos GBR CIP Green Power (KTM) 38m 47.276s
15 Darryn Binder RSA CIP Green Power (KTM) 38m 54.623s
16 Kazuki Masaki JPN BOE Skull Rider Mugen Race (KTM) 38m 58.001s
17 Riccardo Rossi ITA Kömmerling Gresini Moto3 (Honda) 39m 16.153s
18 Vicente Perez SPA Reale Avintia Arizona 77 (KTM) 39m 30.462s
19 Tatsuki Suzuki JPN SIC58 Squadra Corse (Honda) 39m 36.882s
Kaito Toba JPN Honda Team Asia (Honda) DNF
Gabriel Rodrigo ARG Kömmerling Gresini Moto3 (Honda) DNF
Makar Yurchenko KAZ BOE Skull Rider Mugen Race (KTM) DNF
Jaume Masia SPA Bester Capital Dubai (KTM) DNF
Tony Arbolino ITA VNE Snipers (Honda) DNF
Filip Salac CZE Redox PruestelGP (KTM) DNF
Andrea Migno ITA Bester Capital Dubai (KTM) DNF
Can Oncu TUR Red Bull KTM Ajo (KTM) DNF
Raul Fernandez SPA Sama Qatar Angel Nieto Team (KTM) DNF
Sergio Garcia SPA Estrella Galicia 0,0 (Honda) DNF
Albert Arenas SPA Sama Qatar Angel Nieto Team (KTM) DNF
Lorenzo Dalla Porta ITA Leopard Racing (Honda) DNF

Źródło: crash.net

AUTOR: Mefisto

komentarze 4

 1. Ramirez jest też dwunastym zwycięzcą w 12 ostatnich wyścigach Moto3 (Di Giannantonio, Bezzecchi, Arenas, Martin, Oncu, Toba, Masia, Canet, Antonelli, McPhee, Arbolino, Ramirez).

  Vietti taki solidny, nawet jak nie walczy to i tak wysoko dojedzie.

  A Fenati to chyba stracił jaja.

 2. Szkoda Kaito Toby gdyby nie wywrotka dzisiaj by wygrał Gratulacje dla Ramireza

 3. Ciekawostki:
  – Pierwsze podium Marcosa Ramireza w tym sezonie i od razu zwycięstwo.
  – Romano Fenati zdobywa swoje pierwsze pkt. po 4 wyścigach! których nie ukończył (USA, JEREZ, FRA, ITA)
  – Ryusei Yamanaka, Carlos Tatay i Tom Booth-Amos zdobywają swoje pierwsze pkt. w tym sezonie.

 4. To jest właśnie to, co chcę oglądać w każdej serii wyścigowej, czyli każdy może wygrać, 7 różnych zwycięzców w 7 różnych wyścigach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
181 zapytań w 1,338 sek