Home / Moto2 / Moto3 / GP Kataru: Aldeguer po raz trzeci z rzędu niepokonany w Moto2!

GP Kataru: Aldeguer po raz trzeci z rzędu niepokonany w Moto2!

Fermin Aldeguer nie zwalnia tempa! Pretendent do klasy królewskiej potwierdził, że warto na niego postawić. Pomimo problemów w początkowej fazie wyścigu zdołał odrobić straty, pewnie sięgając po wygraną. Walkę o drugie miejsce „rzutem na taśmę” z Aronem Canetem wygrał Manuel Gonzalez. Piątą pozycję zajął Jake Dixon, co oznacza że Aldeguer ma realne szanse wyprzedzić go w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu. Bezbarwny wyścig pojechał nowo koronowany mistrza świata klasy Moto2, który dojechał dopiero ósmy.

Zmagania przebiegały w sprzyjających warunkach. Zawodnicy mieli do przejechania osiemnaście okrążeń. Z pole position po latach startował Joe Roberts. Obok niego ustawili się Celestino Vietti i Aron Canet. Z czwartej lokaty ruszał Fermin Aldeguer, natomiast z szóstej Jake Dixon. Hiszpan nadal miał szansę na wyprzedzenie Brytyjczyka w klasyfikacji generalnej. Niemal pewny wicemistrzostwa jest Tony Arbolino. Włoch ustawił się na jedenastym polu. Z siódmej startował nowo koronowany mistrz świata Moto2 Pedro Acosta.

Robert dobrze ruszył spod świateł. Vietti próbował go zaatakować w pierwszym zakręcie, jednak Amerykanin zamknął mu drzwi. Na trzecią lokatę awansował Aldeguer. Na czwartą pozycję wskoczył Dixon po błędzie Manuela Gonzaleza. Na piąte miejsce spadł z kolei Canet. Siódmą lokatę zajmował Alonso Lopez, który wyprzedzał Arbolino, Marcosa Ramireza i Aiego Ogurę. Japończyk zamykał czołową dziesiątkę.

Aldeguer i Lopez wyraźnie przestrzelili pierwszy zakręt. W efekcie spadli odpowiednio na dziewiąte i dziesiąte miejsce. Tymczasem Canet po słabym starcie zdołał wyprzedzić lidera Robertsa. Trzecie miejsce zajmował Dixon, który miał szansę na przypieczętowanie tytułu drugiego wicemistrza świata. Za nim jechali Gonzalez, Vietti i Arbolino. Na siódmą lokatę awansował Ogura. Dopiero dwunasty jechał Acosta, który od treningów nie mógł znaleźć tempa na torze Losail. Prawdopodobnie z Hiszpana zeszło już powietrze, gdyż przypieczętował tytuł tydzień temu w Malezji.

Czołowa czwórka trzymała się w bliskich odległościach. Pół sekundy do Gonzaleza tracił Vietti. Słabe tempo Włocha wykorzystał jego rodak Arbolino, który skutecznie zaatakował jego piątą pozycję. Aldeguer awansował na ósmą, natomiast Lopez na dziewiątą pozycję. Czołową dziesiątkę zamykał Ramirez. Za nim znajdowali się Somkiat Chantra i Acosta.

Pięć okrążeń za nami. Canet utrzymywał prowadzenie, jednak tuż za nim jechali Roberts, Dixon i Gonzalez. Arbolino również nie miał tempa na gonitwę. Tracił w okolicach 0,7 sekundy do liderów. Aldeguer odrabiał straty. Najpierw skutecznie zaatakował Ogurę. Na tym samym okrążeniu wyprzedził również Viettiego. Tymczasem wywrotkę zaliczył Sean Dylan Kelly.

Na szóstym kółku Roberts miał kłopoty za wyjściu z pierwszego zakrętu, w konsekwencji czego stracił dystans do prowadzącego Caneta. Amerykanin zdołał się jednak obronić przed Dixonem i Gonzalezem. Tymczasem gonił ich Aldeguer, który wyprzedził także Arbolino. Kompletnie bez tempa był Vietti. Włoch w okamgnieniu spadł na dziewiątą lokatę.

Roberts wrócił we właściwy rytm i w zaledwie jedno okrążenie zmniejszył stratę do Caneta. Amerykanin ciągnął za sobą pozostałych zawodników. Trzecie miejsce utrzymywał Dixon. Odważnym atakiem Aldeguer wyprzedził natomiast Gonzaleza. Szóste miejsce zajmował Arbolino, za którym jechali Ogura, Lopez i Chantra. Vietti zamykał czołową dziesiątkę. Za nich znajdował się Acosta.

Na jedenastym okrążeniu Dixon i Aldeguer wyprzedzili Robertsa. Amerykanin kompletnie się pogubił, gdyż stracili lokaty również na rzecz Gonzaleza i Arbolino. Kierowca Marc VDS popełnił jednak błąd i wyjechał poza tor. Włoch powrócił na jedenastą pozycję, za Acostę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dziesięć kółek do mety. Aldeguer wyprzedził na prostej start-meta Dixona i przed nim był już tylko Canet. Hiszpan miał rewelacyjne tempo. Szybko dojechał do Hiszpana i w czwartym zakręcie bez problemu zaatakował rodaka. Za nim o czwarte miejsce pojedynkowali się Dixon i Gonzalez. Ponad 0,7 sekundy za nim znajdował się Lopez. Kierowca Speed-Upa wyprzedzał Ogurę, Chantrę i Robertsa. Na dziewiąte miejsce awansował Acosta. Jedenastą lokatę utrzymywał Arbolino.

Aldeguer pobił o prawię sekundę rekord toru Thomasa Luthiego z 2019 roku! Hiszpan był już 0,8 sekundy przed Canetem. Za Aronem znajdował się Gonzalez, który wyprzedził Dixona. Ogura skutecznie zaatakował piątą lokatę Lopeza, natomiast Acosta ósmą pozycję Robertsa.

Do końca pozostawało siedem okrążeń. Kolejny rekord toru Aldeguera. Hiszpan był już ponad 1,2 sekundy przed Cantem. Tuż za kierowcą Sito Ponsa znajdował się Gonzalez. Na czwartym miejscu jechał Dixon. Na kolejnych pozycjach bez zmian – Ogura, Lopez, Chantra i Acosta. Roberts po dobrym początku jechał kompletnie bez animuszu. Tym razem wyprzedził go Vietti, który prawdopodobnie kryzys miał za sobą.

Pięć kółek przed końcem. Adleguer miał już prawie dwie sekundy przewagi nad Gonzalezem, który wyprzedził Caneta w pierwszym zakręcie. 1,2 sekundy za nimi jechał Dixon. Do Anglika zbliżał się Ogura, który odskoczył od Lopeza. Pod presją Alonso trzymał natomiast Chantra.

Na piętnastym okrążeniu drugi Gonzalez pobił rekord toru Aldeguera. Hiszpan był jednak minimalnie szybszy od rodaka. Manu odskoczył nieco od Caneta, który nie miał szansy ataku. Tuż za czwartym Dixonem był już Ogura. Vietti natomiast skutecznie zaatakował Acostę.

Ogura pobił rekord toru Gonzaleza. Miał na widelcu Dixona, który musiał minimalizować straty do Aldeguera. Kierowca Speed-Upa odpowiedział na tempo Gonzaleza i zwiększył przewagę do 2,3 sekundy nad rodakiem.

Dwa kółka do mety. Gonzalez zmniejszył stratę do Aldeguera do 1,7 sekundy. Była to jednak nadal pewna przewaga nad rywalem. Kontakt z Manu utrzymywał Canet, który posiadał 1,3 sekundy przewagi nad Ogurą. Japończyk zdołał przypuścić skuteczny atak na Brytyjczyka. Szóste miejsce zajmował Chantra, natomiast siódme Vietti. Czołową dziesiątkę zamykali Lopez, Acosta i Roberts. Jedenaste i dwunaste miejsce zajmował duet Marc VDS – Arbolino i Lowes.

Finałowe okrążenie. Aldeguer jechał z dwusekundową przewagą nad Gonzalezem, którego zaatakował Canet. Manu zdołał go jednak skontrować. O czwarte miejsce pojedynkowali się Ogura z Dixonem.

Aldeguer sięgnął po trzecią wygraną z rzędu i czwartą w sezonie! Gonzalez na milimetry pokonał Caneta! Jako czwarty linię mety przeciął Ogura, który pokonał Dixona. Rzutem na taśmę szóstą pozycję Chantrze wyrwał Vietti. Acosta przeciął linię mety jako ósmy, który wyprzedził Lopeza. Czołową dziesiątkę zamknął Roberts.

Za tydzień finał w Walencji. Tony Arbolino jest już pewny wicemistrzostwa. Aldeguer ma jednak duże szanse na pokonanie Dixona w walce o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Wyniki wyścigu
POS RIDER NAT TEAM BIKE TIME
1 Fermín Aldeguer SPA Beta Tools SpeedUp (Boscoscuro) 35m 32.117s
2 Manuel Gonzalez SPA Correos Prepago Yamaha VR46 (Kalex) 35m 34.760s
3 Aron Canet SPA Pons Wegow Los40 (Kalex) 35m 34.769s
4 Ai Ogura JPN IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 35m 36.702s
5 Jake Dixon GBR Inde GASGAS Aspar Team (Kalex) 35m 36.762s
6 Celestino Vietti ITA Fantic Racing (Kalex) 35m 38.053s
7 Somkiat Chantra THA IDEMITSU Honda Team Asia (Kalex) 35m 38.329s
8 Pedro Acosta SPA Red Bull KTM Ajo (Kalex) 35m 38.715s
9 Alonso Lopez SPA Beta Tools SpeedUp (Boscoscuro) 35m 39.386s
10 Tony Arbolino ITA Elf Marc VDS Racing Team (Kalex) 35m 43.419s
11 Joe Roberts USA Italtrans Racing Team (Kalex) 35m 43.682s
12 Sam Lowes GBR Elf Marc VDS Racing Team (Kalex) 35m 43.780s
13 Marcos Ramirez SPA OnlyFans American Racing (Kalex) 35m 48.222s
14 Darryn Binder RSA Liqui Moly Husqvarna Intact GP (Kalex) 35m 48.423s
15 Jeremy Alcoba SPA QJMOTOR Gresini Moto2 (Kalex) 35m 51.410s
16 Dennis Foggia ITA Italtrans Racing Team (Kalex) 35m 51.630s
17 Sergio Garcia SPA Pons Wegow Los40 (Kalex) 35m 51.719s
18 Barry Baltus BEL Fieten Olie Racing GP (Kalex) 35m 52.085s
19 Zonta Vd Goorbergh NED Fieten Olie Racing GP (Kalex) 35m 55.420s
20 Alex Escrig SPA Forward Team (Forward) 35m 57.192s
21 Albert Arenas SPA Red Bull KTM Ajo (Kalex) 36m 0.688s
22 Bo Bendsneyder NED Pertamina Mandalika SAG Team (Kalex) 36m 0.753s
23 Izan Guevara SPA Inde GASGAS Aspar Team (Kalex) 36m 2.688s
24 Rory Skinner GBR OnlyFans American Racing (Kalex) 36m 4.530s
25 Taiga Hada JPN Pertamina Mandalika SAG Team (Kalex) 36m 7.244s
26 Mattia Casadei ITA Fantic Racing (Kalex) 36m 8.858s
Kohta Nozane JPN Correos Prepago Yamaha VR46 (Kalex) DNF
Lukas Tulovic GER Liqui Moly Husqvarna Intact GP (Kalex) DNF
Sean Dylan Kelly USA Forward Team (Forward) DNF
Filip Salac CZE QJMOTOR Gresini Moto2 (Kalex) DNF

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Mefisto

komentarze 2

  1. czemu wy tak zamulacie z tymi wyscigami motogp? nic innego nie zapewni wam takiego ruchu, a tu regularnie zamuła

  2. Chłopak jeździ jak nawiedzony ostatnio. Szkoda, że w końcówce sezonu. Piękna byłaby walka z Acosta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 1,816 sek