Home / Moto2 / Moto3 / Tech3 na KTM również w Moto2

Tech3 na KTM również w Moto2

Zespół Tech3 potwierdził oficjalnie, że również w serii Moto2 będzie korzystał od 2019 roku z motocykli KTM. Francuski zespół od przyszłego roku w MotoGP rozstanie się z Yamahą, z która był związany od wielu lat, i zostanie satelickim zespołem austriackiego producenta.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tech3 w Moto2 miało własne podwozia od momentu, gdy klasa ta zastąpiła 250ccm w 2010 roku. Udało się wygrać jeden wyścig, a także zdobyć sześć miejsc na podium. Przypomnijmy, że w przyszłym roku silniki do Moto2 będzie dostarczał Triumph. Obecnie w składzie Tech3 w Moto2 jeżdżą Bo Bendsneyder oraz Remy Gardner.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Szkoda trochę Mistrali, ale na pewno to fajna wiadomość. Ciekawi mnie tylko kwestia “pierwszeństwa” KTM-u w Moto2. Z jednej strony mają swój “fabryczny” zespół Ajo, z drugiej strony Tech3 jest ich satelickim teamem w MotoGP.

    Byłoby super, gdyby nie tylko KTM zdecydował się na produkcję swoich ram. Może na silnikach Triumpha (co by nie robić ram do raczej nielubianej Hondy) będzie to łatwiejsze, żeby pokusiła się np. Yamaha? I mieliby przy okazji swój satelicki team w MotoGP i Moto2 (VR46), może i Honda nawet? ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 0,429 sek