Home / Moto2 / Simeon: Jesteśmy gotowi do walki

Simeon: Jesteśmy gotowi do walki

simeon

Xavier Simeon oczekuje, że podczas zbliżającego się GP Włoch na torze w Mugello włączy się aktywnie do walki o podium.

Belg na torze Le Mans nabawił się kontuzji kostki, ale w najbliższy weekend powinien być w pełni sił. Do tej pory 25-letni zawodnik zgromadził 39. punktów do klasyfikacji generalnej Moto2 i zajmuje 8. miejsce. Dobrze rozpoczął sezon od drugiego stopnia podium w Katarze, ale później przyszły dwa kompletnie nieudane Grand Prix. W Hiszpani i Francji już było dużo lepiej więc kierowca Kalexa liczy na walkę o pierwszą „trójkę” we Włoszech.

„Na Mugello liczymy na zaciętą walkę o najwyższe cele. Jesteśmy na to gotowi. W przerwie wypocząłem i jestem pewien, że moja kostka, choć jeszcze nie w stu procentach wyleczona, nie sprawi mi żadnych problemów podczas jazdy. Czuję się bardzo dobrze. motocykl jest dobrze przygotowany i liczymy na agresywną walkę od samego początku wyścigu na Mugello”

„Tor jest bardzo fajny i pasuje do konfiguracji podwozia naszego Kalexa. Motocykl powinien być stabilny podczas pierwszych, szybkich zakrętów oraz przyczepny w ostatnim sektorze. Myślę, że możemy być skuteczni w tych ustawieniach, więc jestem przekonany, że powalczymy o dobry wynik w ten weekend” – zakończył Belg.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W GP Włoch ekipa Federal Oil Gresini Moto2 wystawi wyjątkowo dwóch zawodników. Obok Simeona z dziką kartą wystartuje Mattia Pasini. Włoch szlifował formę na torze Aragon 6. i 7. maja i dwa tygodnie później w Misano. 29-latek jest doskonale znany miłośnikom Mistrzostw Świata. Ma na swoim koncie 170 startów, w których odniósł 10. zwycięstw i stawał 26. razy na podium.

„Zarówno w Aragonii jak i w Misano przeprowadziliśmy udane testy. Byłem szybki i pozostały dobre wrażenia z motocykla. W garażu panuje bardzo dobra atmosfera, a ten czynnik jest bardzo ważny w osiąganiu pozytywnych wyników. Nie mogę się już doczekać wyścigu w Mugello. Jestem pełnym optymistą, choć w tym momencie trudno o jakąś prognozę. Chciałbym mieć możliwość w pełni pokazać swój potencjał. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli może to być udany wyścig, choć wyzwanie nie jest łatwe. Nasi rywale są w pełni sezonu, ale postaramy się osiągnąć jak najlepszy wynik” – powiedział Pasini.

źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
26 zapytań w 0,721 sek