Home / MotoGP / Aoyama zastąpi Pedrosę w dwóch kolejnych wyścigach

Aoyama zastąpi Pedrosę w dwóch kolejnych wyścigach

Aoyama

Dani Pedrosa nie wystartuje w dwóch najbliższych rundach MotoGP z powodu operacji. Zawodnik Repsol Hondy poinformował media o swoich problemach z „pompującym” przedramieniem tuż po GP Kataru. W Austin i Argentynie zastąpi go testowy kierowca HRC – Hiroshi Aoyama.

Po konsultacji z lekarzami zawodnik postanowił poddać się operacji, która w tej sytuacji wydała się być najrozsądniejszą decyzją, zwłaszcza że niewyleczona kontuzja może mieć negatywne skutki na jego dalszą karierę w MotoGP.

„Oczywiście nie jest to informacja, jaką chciałbym podzielić się ze wszystkimi. Jednak lekarze i specjaliści,
do których mam pełne zaufanie, zgodnie stwierdzili, że jest to dla mnie jedyne rozwiązanie.” – mówi Pedrosa.

„Miejmy nadzieję, że wszystko się uda. Chciałbym podziękować moim fanom za wsparcie, ale szczególne podziękowanie kieruję do Hondy Repsol, Red Bulla i moich sponsorów za okazane mi zrozumienie w tej sytuacji.” – dodaje.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zabieg odbędzie się w najbliższy piątek w Madrycie. Już po raz trzeci zawodnik podda się operacji przedramienia, ostatnia miała miejsce w zeszłym roku. Zakłada się wykluczenie z dwóch kolejnych wyścigów, jednak jeżeli problem okaże się poważniejszy, rekonwalescencja może potrwać dłużej.

W miejsce Pedrosy w zespole Repsol Honda pojedzie Hiroshi Aoyama. Od debiutu w 2010 roku Japończyk startował w 64 wyścigach kategorii MotoGP. W 2014 roku po utraceniu miejsca w zespole Drive M7 Aspar dołączył do HRC w charakterze kierowcy testowego. Aoyama zastępował kontuzjowanego kolegę również podczas rundy w Assen w 2011 roku. Zapewne fani Repsol Hondy liczyli na zastępstwo innego zawodnika testowego tego zespołu…

 

Źródło: crash.net

AUTOR: iwka

Fanka MotoGP i germanistka. Lubuje się w japońskich motocyklach, choć ślepa miłość podstępnie prowadzi ją do tych włoskich. Z portalem związana od 2015 roku.

komentarzy 8

  1. Ach ten nasz delikaty i nad wyraz rozsadny Pedrosa :) :) grzeczny chlopiec

  2. Tyle było czasu. Takie decyje trzeba było podjąc w czasie przerwy, a nie na początku sezonu. Jako fan Pedrosy jestem zawiedziony.

  3. Zastanawiam się, czy nie mogli wziąć Millera a w jego miejsce do LCR Aoyamy?

  4. Pedrosa musi miec jakis dobry uklad w Repsolu ze go tak trzymaja i nie cisna zeby wygrywal

  5. Jak zdobędzie napinacze to wróci. Jędrzej ma dwa ostatnie

  6. Miller to może… szmatka wyczyścić Repsola Daniego

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
39 zapytań w 0,876 sek