Home / MotoGP / GP Argentyny dużym wyzwaniem dla Michelin

GP Argentyny dużym wyzwaniem dla Michelin

michelin opony

Świeżo po rekordowym debiucie w Katarze, jako nowy wyłączny dostawca opon kategorii MotoGP, Michelin stanie przed jeszcze większym wyzwaniem już w ten weekend podczas drugiej rundy MotoGP na torze Termas de Río Hondo w Argentynie.

Inaczej niż w Katarze, gdzie ustanowione zostały nowe rekordy wyścigu, jak i najszybszego okrążenia Michelin nie posiada danych z testów, na których mogliby polegać.

„Argentyna jest dużym wyzwaniem dla nas, ponieważ nie było jej w kalendarzu, kiedy byliśmy ostatnio w MotoGP w 2008 roku. Mieliśmy tylko jednodniowe testy.” – powiedział Nicolas Goubert, dyrektor techniczny Michelin, w odniesieniu do testów w 2015 roku zawodnika Ducati Michele Pirro

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Od tego czasu nasz projekt rozwinął się znacząco, więc jest to prawdziwe wyzwanie, aby zdecydować, które opony zbudować. Będziemy oceniać sytuację przez cały weekend i intensywnie analizować wszystkie dane.  Tor wydaje się być bardzo trudnym dla przednich opon, z ogromnym zużyciem. Mamy gotowe solidne rozwiązania, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć dobry wyścig i sprawić, że opony będą konkurencyjne, tak jak to możliwe.”

Michelin zaoferuje swoją twardą i średnią mieszankę typu slick, zarówno dla opon przednich i tylnych. Twardy tył nie był dostępny w Katarze, podczas deszczu opony pośrednie zostaną zaprezentowane po raz pierwszy w tym sezonie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło:crash.net/fot:michelin

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,718 sek