Zobacz ofertę sklepu LOMOTO
Home / MotoGP / GP Argentyny dużym wyzwaniem dla Michelin

GP Argentyny dużym wyzwaniem dla Michelin

michelin opony

Świeżo po rekordowym debiucie w Katarze, jako nowy wyłączny dostawca opon kategorii MotoGP, Michelin stanie przed jeszcze większym wyzwaniem już w ten weekend podczas drugiej rundy MotoGP na torze Termas de Río Hondo w Argentynie.

Inaczej niż w Katarze, gdzie ustanowione zostały nowe rekordy wyścigu, jak i najszybszego okrążenia Michelin nie posiada danych z testów, na których mogliby polegać.

„Argentyna jest dużym wyzwaniem dla nas, ponieważ nie było jej w kalendarzu, kiedy byliśmy ostatnio w MotoGP w 2008 roku. Mieliśmy tylko jednodniowe testy.” – powiedział Nicolas Goubert, dyrektor techniczny Michelin, w odniesieniu do testów w 2015 roku zawodnika Ducati Michele Pirro

„Od tego czasu nasz projekt rozwinął się znacząco, więc jest to prawdziwe wyzwanie, aby zdecydować, które opony zbudować. Będziemy oceniać sytuację przez cały weekend i intensywnie analizować wszystkie dane.  Tor wydaje się być bardzo trudnym dla przednich opon, z ogromnym zużyciem. Mamy gotowe solidne rozwiązania, dzięki czemu jesteśmy w stanie stworzyć dobry wyścig i sprawić, że opony będą konkurencyjne, tak jak to możliwe.”

Michelin zaoferuje swoją twardą i średnią mieszankę typu slick, zarówno dla opon przednich i tylnych. Twardy tył nie był dostępny w Katarze, podczas deszczu opony pośrednie zostaną zaprezentowane po raz pierwszy w tym sezonie.

źródło:crash.net/fot:michelin

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
29 zapytań w 0,746 sek