Home / MotoGP / Hopkins poluje na portugalskie podium

Hopkins poluje na portugalskie podium

Kierowca Rizla Suzuki MotoGP John Hopkins cieszy się, że obecnie to jest jego najlepszy sezon w klasie MotoGP. Jednak 23 letni Anglo-Amerykanin będzie nadal walczył, a zatem już niedługo w Estoril by choć raz znaleźć się na podium.
Do tej pory Kierowca Rizla Suzuki MotoGP John Hopkins cieszy się, że obecnie to jest jego najlepszy sezon w klasie MotoGP. Jednak 23 letni Anglo-Amerykanin będzie nadal walczył, a zatem już niedługo w Estoril by choć raz znaleźć się na podium.
Do tej pory Hopkins zakończył najlepiej wyścig na czwartej pozycji (był tam dwa razy w Szanghaju i Katalonii) oraz miał jedno, honorowe pole position na nowym torze w Assen. W Portugalii John Hopkins chce pokazać się z jak najlepszej strony i wywalczyć może nawet podium.

Jego kolego z teamu Chris Vermeulen wystąpi na tym torze po raz pierwszy w karierze i będzie starał się z nim zapoznać od podszewki by móc również coś osiągnąć w wyścigu. Tor Fernando Pires da Silva charakteryzuje się dwoma bardzo szybkimi zakrętami i kilometrową prostą oraz dodatkowo jedną z najwolniejszych odcinków spośród torów w kalendarzu MotoGP. Bardzo duży wpływ na jazdę na torze ma pogoda, która jest tutaj bardzo nieprzewidywalna (w grę wchodzą opady deszczu i silny wiatr, które mogą decydować o rezultatach wyścigu).
Rizla Suzuki MotoGP przyjedzie do Portugalii w piątek na dwie wolne sesje treningowe, później pojawi się na treningu w sobotę. Najważniejsza jednak okaże się godzinna sesja kwalifikacyjna przygotowująca na wyścig oraz dająca okazję na zdobycie dobrego miejsca startowego.

John Hopkins: „Tor Estoril jest moim ulubionym torem, mimo iż w zeszłym roku nie ukończyłem tam wyścigu. Była to dla mnie wstydliwa porażka, ponieważ jechałem bardzo dobrze. Kilka dobrych rezultatów w ostatnich dwóch rundach wyścigowych może przesunąć nas o dwie lub trzy pozycje w mistrzostwach i zakwalifikować nas w czołowej szóstce lub siódemce, z czego bardzo byśmy się ucieszyli. Jestem do tego zobligowany i nieco podenerwowany, że będę walczył o podium, gdyż chciałbym choć jeszcze jedno osiągnąć przed końcem tego sezonu w Motocyklowych Mistrzostwach Świata i będę do tego dążył z całych sił.”

Chris Vermeulen: „Nauczyliśmy się wielu rzeczy w ciągu tej dłuższej przerwy między wyścigami. Zapoznawałem się dokładnie z motocyklem i będę się starał wyciągnąć z niego jak najlepszy wynik w Portugalii. Nigdy wcześniej nie jeździłem w Estoril, ale jestem dobrej myśli co do wyścigu, a szczególnie warunków pogodowych. Mam tylko nadzieję, że więcej czasu spędzimy jeżdżąc na suchej nawierzchni, by zdobyć dobre wyniki po sesjach wolnych i kwalifikacyjnej. Muszę jeszcze dużo nauczyć się o torze by być konkurencyjnym w czasie niedzielnego wyścigu.”

Rizla Suzuki

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
104 zapytań w 1,530 sek