Home / MotoGP / Marquez złamał palec! Nie pojedzie w Jerez?

Marquez złamał palec! Nie pojedzie w Jerez?

Marc Marquez

Wielkiego pecha ma w tym roku Marc Marquez. Hiszpan w wywrotce na treningu dirt-trackowym złamał mały palec u lewej dłoni i by zdążyć na GP Hiszpanii w Jerez błyskawicznie poddał się operacji.

Zawodnik Hondy, ma 30 punktów straty do lidera – Valentino Rossiego. W ostatnim wyścigu o GP Argentyny Marquez po zderzeniu z Włochem nie zdobył punktów i możliwe, że podobnie będzie na Jerez.

Dłoń została zoperowana w Barcelonie przez znanego lekarza Xaviera Mira. Wstrzymał się on jednak od oceny szans na start Marqueza w Hiszpanii. Ma on tylko tydzień na dojście do zdrowia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Mały palec został złamany z przemieszczeniem. Aby szybko Marquez mógł wrócić do treningów, zainstalowano połączenie przy pomocy tytanowej płytki.

Honda w ten sposób nie ma potwierdzonego składu na GP Hiszpanii. Dani Pedrosa pauzował już dwa wyścigi i wciąż nie ma potwierdzenia, że wróci na pierwszą z domowych rund. O tym, czy Marquez będzie mógł pojechać, dowiemy się niebawem. Przypomnijmy, że to nie pierwszy uraz Hiszpana na treningu dirt-track. Przed sezonem 2014 złamał nogę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Marc to drapieżnik… Odgryzie sobie palec i wygra wyścig.
    Choć mam nadzieję że Doctor znowu go wyleczy :)

  2. Mało prawdopodobne. To „tylko” palec… ale nigdy nie mów nigdy… do weekendu mogą wyjść inne informacje do do zdrowia.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
66 zapytań w 0,865 sek