Home / MotoGP / Reiterberger przetestował KTM’a RC16 w Aragonii

Reiterberger przetestował KTM’a RC16 w Aragonii

Niemiecki zawodnik Markus Reiterberger na początku tego tygodnia przetestował motocykl klasy MotoGP austriackiego producenta KTM. Testy odbyły się na torze Motorland Aragon, tuż po minionej rundzie MotoGP a wzięła w nich udział także dwójka podstawowych zawodników zespołu (Pol Espargaro i Bradley Smith) oraz kierowca testowy (Mika Kallio).

23-latek z niemieckiego Trostbergu przygodę z wyścigami na najwyższym poziomie rozpoczął już w 2007 roku od startów w towarzyszącym mistrzostwom świata MotoGP pucharze Red Bull Rookies Cup. W 2010 roku triumfował w międzynarodowym pucharze Yamahy R6, który rok temu wygrał także Patryk Kosiniak. Z kolei w latach 2013, 2015 oraz już na pewno w obecnym sezonie Reiterberger sięgnął po najbardziej prestiżowy w Niemczech tytuł mistrza serii IDM Superbike, rok temu awansując do mistrzostw świata World Superbike, w których ścigał się także na początku tego sezonu. Na swoim koncie ma także start z tzw. dziką kartą w MŚ Moto2.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W mijającym sezonie niemiecki zawodnik startował wspólnie z polskim zespołem Team LRP Poland w Mistrzoswach Świata FIM Endurance. Markus na tą chwilę szuka swojej drogi na przyszły sezon. Nie wykluczony jest ponowny start w World Superbike a także próba swoich sił w British Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Kuba Owsianowski

komentarzy 7

  1. Własnie miałem wstawiać link na forum, bo to jednak chyba spora niespodzianka. Widziałem kiedyś w Markusie naprawdę duży talent, który mógłby walczyć m.in. o tytuł w SBK, ale coś nie pykło, było słabo. Teraz się okazuje, że może wejść do MotoGP tylnymi drzwiami i dobrze :)

  2. to „coś nie pykło” to jakieś jaja w lub z zespołem w wsbk… tak mniej wiecej jak Szkopek w Toth :/

  3. Czyżby znowu pieniądze wzięły górę ? A może narodowość ? Kto to jest ? Przecież to żaden wybitny zawodnik. Mało już w MGP Rabatów, Abrahamów, Simeonów ? Cholera jasna….

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
29 zapytań w 1,237 sek