Home / MotoGP / Rodzina Robertsów na Hondzie

Rodzina Robertsów na Hondzie

Motocykle z zespołu Kenny’ego Robertsa, trzykrotnego mistrza świata 500cc, podczas nadchodzącego sezonu 2006 będą jako „serce” posiadały silnik Hondy RC211V.
Dziś dostaliśmy wiadomość, iż HRC zgodziła się na udostępnienie motoru teamowMotocykle z zespołu Kenny’ego Robertsa, trzykrotnego mistrza świata 500cc, podczas nadchodzącego sezonu 2006 będą jako „serce” posiadały silnik Hondy RC211V.
Dziś dostaliśmy wiadomość, iż HRC zgodziła się na udostępnienie motoru teamowi Robertsa, który dotychczas jeździł na silnikach własnej konstrukcji V5 w Protonie KR.

Jeszcze kilka wyścigów temu zespół Robertsa wspólnie z KTM’em rozwijali nowy projekt silnika austriackiego producenta, lecz niestety po ogłoszeniu regulaminu na rok 2007, gdzie mają wejść nowe pojemności silników do klasy królewskiej (800cc), KTM zrezygnował ze współpracy.

Honda udostępniała już w tym sezonie swoje silniki, zespołowi występującemu w mistrzostwach z dziką kartą – Moriwaki Racing, jednak bez żadnych sukcesów.

Zawodnikami jeżdżącymi na nowej „wybuchowej” mieszance będą najprawdopodobniej dwaj synowie właściciela teamu – Kurtis i Kenny Roberts Jr.

Już podczas dzisiejszych testów w Walencji były mistrz świata 500cc – Roberts Jr. miał przetestować tegoroczną specyfikację Hondy, ale kontuzja nadgarstka nie pozwoliła mu na to.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
61 zapytań w 0,681 sek