Home / MotoGP / Rossi tym razem za kółkiem Maserati MC12

Rossi tym razem za kółkiem Maserati MC12

Od zakończenia zeszłorocznego sezonu MotoGP „The Doctor” imponował za kierownicą Subaru WRC, gokarta i Ferrari F1. Włoskie źródła poinformowały, iż tym razem mistrz świata klasy MotoGP Valentino Rossi zetknął się z kolejną formą sportów motorowOd zakończenia zeszłorocznego sezonu MotoGP „The Doctor” imponował za kierownicą Subaru WRC, gokarta i Ferrari F1. Włoskie źródła poinformowały, iż tym razem mistrz świata klasy MotoGP Valentino Rossi zetknął się z kolejną formą sportów motorowych.

Po powrocie z testów Yamahy w Katarze Rossi spróbował swoich sił za kółkiem sportowego Maserati MC12. Test odbył się w piątek 10 lutego na torze Misano.
Włoska strona internetowa motograndprix.it donosi, iż siedmiokrotny mistrz świata został zaproszony na tajne testy dla teamu Racing Box FIA GT/ALMS ALM.

Rossi wyjaśnił iż test nie był planowany i jego pasja do samochodów popchnęła go w stronę testowania Maserati. Rossi prosił, aby nie robiono zdjęć. W trakcie jazd (15 okrążeń) Valentino zdołał wykręcić czas gorszy jedynie o parę dziesiątych sekundy od czasu uzyskanego przez etatowego kierowcę teamu Racing Box — Marco Cioci. Rossi uzyskał czas 1:27, najszybsze okrążenie podczas wyścigu w roku 2005 wynosiło 1:30.487 sek.

Jak widać Valentino Rossi nie marnuje okazji aby poszaleć z zawrotną prędkością. Już w tym tygodniu w Malezji mistrz wraca na dwa kółka.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
13 zapytań w 0,709 sek