Home / MotoGP / Stoner będzie gotowy na otwarcie sezonu

Stoner będzie gotowy na otwarcie sezonu

Debiutant w klasie MotoGP Casey Stoner jest pewien, że będzie wystarczająco sprawny aby wystartować w Grand Prix Hiszpanii, która odbędzie się 26ego marca. Australijczyk przeszedł operację ścięgna prawego ramienia, z bólem którego zma

Debiutant w klasie MotoGP Casey Stoner jest pewien, że będzie wystarczająco sprawny aby wystartować w Grand Prix Hiszpanii, która odbędzie się 26ego marca. Australijczyk przeszedł operację ścięgna prawego ramienia, z bólem którego zmagał się już od dawna. Stoner będzie w stanie pojechać na motocyklu dopiero za cztery tygodnie. Oznacza to, że wicemistrz klasy 250cc opuści oficjalne przedsezonowe testy IRTA w Barcelonie i Jerez.

„To jest wspaniałe. Wiadomości są bardzo dobre gdyż bez żadnych pooperacyjnych komplikacji będę gotów wystąpić w GP Hiszpanii. Nie będę sprawny w 100% ponieważ opuszczę najważniejsze przedsezonowe testy i treningi, ale już nie mogę doczekać się mojego debiutu w barwach zespołu LCR Honda” – powiedział Casey Stoner.

„Moje tempo w testach na Phillip Island i w Sepang były całkiem dobre. Trzeba pamiętać, że wtedy moje ramię nie było w najlepszym stanie. Wcześniej gdy doznawałem upadku ramię tylko lekko mnie bolało. W zeszłym tygodniu w Malezji zaczynało boleć już od momentu kiedy wsiadałem na motocykl. Zatem nie było wyjścia i musiałem przejść tę operację aby nie mieć problemów w dalszej części sezonu” – podsumował Stoner.

Testy IRTA w Barcelonie: w dniach 3-5 marca
Testy IRTA w Jerez: w dniach 10-12 marca

zdjęcie: www.crash.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,698 sek