Home / MotoGP / Zmarł Ivano Beggio – były właściciel i szef Aprilii

Zmarł Ivano Beggio – były właściciel i szef Aprilii

W wieku 73 lat zmarł Ivano Beggio, który w 1975 roku ukierunkował włoskie przedsiębiorstwo Aprilia na budowę motorowerów i motocykli. Aprilia do tamtego momentu zajmowała się wyłącznie produkcję rowerów. Był to rodzinny interes – za powstanie włoskiej firmy „odpowiedzialny” jest ojciec Ivano Beggio, Cavaliere Alberto.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Aprilia szybko zaczęła dominować w wielu wyścigowych klasach, najpierw w mniejszych pojemnościach, potem w większych. Od 1987 roku zawodnicy na Apriliach wygrali aż 294 rundy grand prix i jest to najlepszy wynik wśród europejskich marek. W sumie Aprilia zapisała na swoim koncie 54 tytuły mistrzowskie: 38 w grand prix i siedem w superbike. Kolejnych dziewięć udało się wywalczyć w dyscyplinach terenowych.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: worldsbk.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Szkoda. Aprillia to jedna z moich ulubionych firm produkujących motocykle.

  2. RIP. Do dzis jezdze Moto 6.5 (swoja droga podobno jedynym motocyklem , ktory jeszcze posiadal w garazu) Tu mozna obejrzec film o historii marki /jeden z ostatnich wywiadow z Ivano, (sa angielskie napisy) https://www.youtube.com/watch?v=rQHoRc5-9KM

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
22 zapytań w 0,735 sek