Zobacz ofertę sklepu LOMOTO
Home / Slider / Czterocylindrowe Ducati w WSBK od 2019 roku

Czterocylindrowe Ducati w WSBK od 2019 roku

Ducati poinformowało, że dopiero w sezonie 2019 będzie możliwe skorzystanie w World Superbike z przygotowywanego motocykla z silnikiem V4. Prawie rok po tym, jak maszyna ta zostanie zaprezentowana i trafi do sprzedaży.

Motocykl ma zadebiutować na targach EICMA w Mediolanie, które odbędą się w listopadzie tego roku. Na razie widzieliśmy jedynie serię zdjęć szpiegowskich. Zobaczycie je także u nas POD TYM LINKIEM. Czekanie roku z przeznaczeniem nowego motocykla do ścigania to standardowy zwyczaj Ducati.

Na razie nie wiadomo nic na temat pojemności motocykla. Pewne źródła mówią, że będzie to znowu 1200ccm, tak jak było w przypadku 2-cylindrowego Panigale. Tyle tylko, że w World Superbike taki motocykl nie zostałby dopuszczony zgodnie z obowiązującymi przepisami. 4-cylindrowce nie mogą bowiem przekroczyć pojemności 1000ccm.

„Jak już było powiedziane, nasza przyszłość w Superbike to silnik V4, wywodzący się z MotoGP. Motocykl zostanie pokazany w tym roku na EICMA. Tak jak zwykle robimy w Ducati, przez rok będziemy go rozwijali, zanim trafi do wyścigów. Więc w 2008 roku wciąż będziemy korzystali z Panigale R, a potem na V4 będziemy ścigać się od 2019 roku.” – powiedział Claudio Domenicali, stojący na czele Ducati.

AUTOR: sdnowy

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
21 zapytań w 0,714 sek