Home / WSBK / Ramos rozkoszuje się „snem” z Imoli

Ramos rozkoszuje się „snem” z Imoli

Roman Ramos

Roman Ramos tor Imola opuszczał niezwykle szczęśliwy. Dla Hiszpana weekend we Włoszech był najlepszy w całej, stosunkowo krótkiej karierze w mistrzostwach World Superbike.

24-letni zawodnik urodzony w Santa Maria de Cayon zajął 11. i 7. miejsce dzięki czemu przesunął się na 13. pozycję w klasyfikacji generalnej. Wynik dobry, aczkolwiek raczej trudny do osiągnięcia bez problemów jakie dotknęły innych zawodników.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ramos jest tegorocznym debiutantem. W ubiegłym sezonie startował w klasie Moto2, ale mimo udziału we wszystkich rundach nie zdołał zdobyć żadnego punktu. Wypadł dużo gorzej od swojego kolegi z ekipy Anthony’ego Westa i katarska drużyna QMMF Racing Team zrezygnowała z jego usług. Pomocną dłoń wyciągnęło Kawasaki i Hiszpan otrzymał szanse startów w pełnym cyklu World Superbike 2015 w drużynie Team Go Eleven.

„Był to dla mnie pierwszy start na torze Imola i jestem bardzo szczęśliwy. Miałem drobne problemy z przednią oponą w pierwszym wyścigu, ale podczas czerwonej flagi udało nam się je rozwiązać. Zespół wprowadził wiele nowości, które okazały się sporym plusem” – powiedział 24-letni zawodnik.

„W drugim wyścigu skorzystałem z bardziej miękkiej tylnej opony co dało nam przewagę. Dobre wyniki zawdzięczam drużynie. Go Eleven to zespól marzeń oraz prawdziwa rodzina”

źródło: worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
20 zapytań w 0,733 sek