Home / Artykuły / Bezpieczniej na parkingu i w czasie jazdy

Bezpieczniej na parkingu i w czasie jazdy

Co prawda w Polsce z roku na rok spada liczba kradzionych aut, ale ciągle one jednak giną. Lokalizator samochodu może przyczynić się do tego, że złodziej straci zainteresowanie autem wyposażonym w takie urządzenie, a gdy jednak niestety dojdzie do kradzieży pojazdu pozwoli na jego szybsze odzyskanie. To jedyne przeznaczenie lokalizatora auta. Ma on też wiele innych funkcji, które przydadzą się każdemu właścicielowi samochodu.

Tani i prosty w montażu

Fabrycznie zamontowany lokalizator samochodu mają tylko auta z segmentu premium, ale w takie urządzenie można samemu wyposażyć dziś praktycznie każdy pojazd, nawet 20-letni. Tym bardziej jest to warte uwagi, że obecnie takie urządzenia nie są już zbyt drogie, a ich wybór jest naprawdę duży. Poza tym założenie takiego urządzenia jest niezwykle proste. Każdy może to zrobić sam, bez konieczności wizyty w warsztacie lub u specjalisty. A potem wiedzieć wszystko o swoim pojeździe dzięki intuicyjnie obsługiwanej aplikacji pobranej na smartfon.

Dlaczego lokalizator samochodu może uchronić przed jego kradzieżą? Złodziej, który zobaczy na przykład na szybie auta informacje, iż jest on w ten sposób chronione, może po prostu, z obawy przed późniejszymi kłopotami z jego łatwym „namierzeniem”, stracić zainteresowanie takim autem i poszukać innego bez tego wyposażenia. Gdy jednak niestety dojdzie już do kradzieży, dzięki takiemu urządzeniu można szybko ustalić, gdzie się obecnie znajduje, ponieważ wszystkie tego typu urządzenia pracują i przesyłają dane w tak zwanym czasie rzeczywistym. To pomoże odpowiednim służbom w zatrzymaniu złodzieja i w odzyskaniu samochodu nim na przykład zostanie rozebrany na części, ponieważ obecnie to jeden z najczęstszych scenariuszy tego, co dzieje się z kradzionymi pojazdami.

Czy mój syn przekracza dozwoloną prędkość?

Dzięki lokalizatorowi auta nie będzie już nigdy problemów z odnalezieniem samochodu na ogromnym parkingu przed centrum handlowym. Smartfon pokaże, gdzie go zostawiliśmy przed zakupami. Gdy wyjedziemy do innego miasta i zaparkujemy na jakieś ulicy, a potem nie będziemy pamiętali, gdzie to było również pomoże na nią trafić lokalizator samochodu. Oszczędzi to niepotrzebnego stresu na przykład w czasie wakacyjnych wyjazdów.

Lokalizator samochodu działa też tak, że nie tylko dzięki niemu można sprawdzić, gdzie ono obecnie się znajduje. Gdy tylko zacznie się przemieszczać Twój smartfon o tym od razu poinformuje. Mało tego pokaże również, z jaką prędkością się porusza i powiadomi, kiedy zostanie przekroczona dopuszczalna szybkość. Poza tym dzięki podobnym funkcjom można także określić, jaki styl jazdy preferuje kierowca. Czy jest on agresywny, na przykład ostro przyspiesza i gwałtownie hamuje, co często może prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji na drodze. Taka wiedza jest na przykład bardzo przydatna rodzicom, gdy z auta korzystają ich dzieci. Można im czarno na białym pokazać, jak prowadzili i wymagać bardziej bezpiecznych zachowań za kierownicą. A przy okazji można też łatwo sprawdzić, czy rzeczywiście syn lub córka jadą pożyczonym autem tam, gdzie mówili. Czy nie zapuścili się w niebezpieczne rejony miasta lub zaparkowali przed pubem, a mieli przecież jechać uczyć się do kolegi.

W zależności od stopnia zaawansowania, lokalizator samochodu może posiadać wiele innych funkcji. Informować na odległość o parametrach pracy silnika, awariach wyświetlanych przez komputer lub o tym, ile paliwa jest jeszcze w baku. Widać więc, że jest to bardzo uniwersalne urządzenie, w które warto wyposażyć swój samochód.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Artykuł sponsorowany, czyli brak konkretów, choćby sposobu działania urządzenia.
    Brak nawet informacji, że lokalizator działa w oparciu na technologii bluetooth, a nie GPS jak pewnie większość myśli.
    Urządzenie komunikuje się tylko z urządzeniami z kompatybilna aplikacją. Sprawdzi się w mieszkaniu, gorzej w mieście, a w terenie, np. lesie będzie bezużyteczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,498 sek