Home / Artykuły / Ubezpieczenie AC – na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie AC – na co zwrócić uwagę?

Zakres obowiązkowej polisy OC jest regulują przepisy zawarte w ustawie. Zupełnie innymi prawami rządzi się ten, który obejmuje ubezpieczenie AC – w każdym towarzystwie może on obejmować inne świadczenia. To właśnie na niego należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie dokonywania wyboru. Decyzja ta powinna być podyktowana szeregiem czynników, a nie jedynie ceną świadczeń. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Ubezpieczenie AC – dostosuj do własnych potrzeb

Pamiętajmy o tym, że warunki ubezpieczenia w danym towarzystwie, a w praktyce mowa o OWU AC mogą zasadniczo się od siebie różnić. Koniecznie więc dokładnie je przeanalizujmy zanim podejmiemy decyzję o skorzystaniu z jego oferty. To jedna z najważniejszych kwestii na którą powinniśmy zwrócić uwagę.

Kolejna istotna czynność o jakiej nie możemy zapomnieć, to przeanalizowanie naszych potrzeb, jak również oczekiwań względem ubezpieczyciela. Mając już taką świadomość, zdecydowanie łatwiej będzie nam podjąć decyzję o jego wyborze.

Ubezpieczenie AC – na co zwrócić uwagę

Na etapie zapoznawania się z ofertą danego ubezpieczyciela bardzo ważną kwestią jest to, aby zwrócić uwagę na to, jaki zakres ochrony dane towarzystwo zapewnia. W praktyce chodzi po prostu o to, przed jakimi sytuacjami tudzież wypadkami nas ono chroni. Ważne jest także to, aby zweryfikować to, o jakiej sumie ubezpieczenia mowa, jak również to, jakie obowiązki względem nas ma dany ubezpieczyciel, jakie zdarzenia wyłączają go z odpowiedzialności. Mowa o tym, co nie zostanie uwzględnione na drodze do otrzymania przez nas odszkodowania.

Zwróćmy uwagę także na to, czy udział własny został zastrzeżony i o jakiej wysokości mowa. Istotny jest także poziom minimalnej wysokości szkody poniżej której dana firma u której wykupimy ubezpieczenie AC nie będzie ponosiła odpowiedzialności. Kolejna ważna kwestia, to zasady rozliczeń kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu. Patrzmy także na to, czy odszkodowanie zostaje zmniejszone z tytułu amortyzacji.

Porównywarka AC

Porównywanie powyższych parametrów pokaże nam, w jak dużym zakresie mogą one różnić się od rzeczywistych ofert danych ubezpieczycieli. Oczywiście jeśli będziemy chcieli to zrobić wchodząc na stronę każdego z nich czy też odwiedzając siedzibę, to będzie wiązało się to z poświęceniem dużej ilości czasu. Nie musi tak być. Wystarczy dostęp do Internetu i skorzystanie z możliwości jakie daje porównywarka AC. Wystarczy, że wypełnimy formularz, aby otrzymać szczegóły propozycji kilku firm, które nas interesują.

Źródło: art. sponsorowany

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 1,287 sek