Home / Artykuły / Wypadek Krzysztofa Hołowczyca [Video]

Wypadek Krzysztofa Hołowczyca [Video]

Pewno już każdy z Was wie, że nasz rodak – Krzysztof Hołowczyc nie bierze udziału w Rajdzie Darak. Złamane żebra i bóle kręgosłupa skłoniły Polaka do rezygnacji z rajdu. Obecnie przebywa w szpitalu w Limie.

Poniżej przedstawiamy oświadczenie menedżera Andrzeja Kalitowicza, prosto z portalu Facebook.com:

– Ostatnie badania przeprowadzone w szpitalu w Limie potwierdziły wstępną diagnozę, że na skutek poniedziałkowego wypadku Krzysztof Hołowczyc doznał złamania trzech żeber oraz uszkodzenia jednego kręgu w piersiowym odcinku kręgosłupa. Jest też podejrzenie, że naruszony został zrost kostny dwóch innych kręgów piersiowych, które zostały zmiażdżone podczas wypadku na Rajdzie Faraonów w 2007 r. Hołowczyc został zaopatrzony w gipsowy gorset i jeszcze we wtorek ma zostać przewieziony do prywatnej kliniki, dysponującej lepszymi możliwościami diagnostycznymi.

– Samopoczucie olsztyńskiego kierowcy uległo dziś znacznej poprawie, prawdopodobnie na skutek ustąpienia szoku pourazowego oraz zmniejszenia się dolegliwości bólowych. Hołowczyc porównuje swoje doznania w czasie wypadku do zderzenia ze ścianą przy prędkości kilkudziesięciu km/h. Rozpędzone auto natrafiło na zjeździe z kilkumetrowej wydmy na twarde, skalne podłoże przysypane niewielką warstwą piachu. Cała energia uderzenia skupiła się na zawodnikach, gdyż auto rajdowe jest konstrukcją bardzo sztywną, nie posiadającą stref zgniotu, które absorbują energię zderzenia.

– Krzysztof pozdrawia wszystkich kibiców w Polsce, dziękując zarazem za wszelkie wyrazy sympatii i pocieszenia, które docierają do niego w ogromnej ilości z Polski i innych stron świata, głównie za pośrednictwem Internetu. Żywo interesuje się też przebiegiem rywalizacji na trasie rajdu, szczególnie kibicując swoim kolegom z Monster Energy X-raid Team oraz reprezentantom Polski startującym w barwach Poland National Team.

Film z wypadku Krzysztofa Hołowczyca:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xl23exlSQyc[/youtube]

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
175 zapytań w 1,385 sek