Home / Inne / Biesiekirski gotowy na „domowy” wyścig CEV Moto2 w Walencji

Biesiekirski gotowy na „domowy” wyścig CEV Moto2 w Walencji

20-letni Piotr Biesiekirski, jedyny Polak w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2, już w najbliższy weekend wystartuje w wyścigu drugiej rundy sezonu na swoim „domowym” torze MotoGP w Walencji. 

To właśnie w Walencji motocyklista ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic spędza najwięcej czasu w szczycie intensywnego, wyścigowego sezonu, dlatego zmagania na słynnym Circuit Ricardo Tormo traktuje jak swoją „domową” rundę.

Biesiekirski rozpoczął tegoroczną rywalizację pokazując świetne tempo w portugalskim Estoril, ale wywrotka tuż przed metą pierwszego wyścigu, gdy jechał na trzeciej pozycji, przedwcześnie zakończyła jego weekend.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Do Walencji młody Polak udaje się jednak pełny sił i motywacji, by znów walczyć o wysokie lokaty. Tym razem ponad trzydziestu zawodników ME Moto2 czeka tylko jeden wyścig, który rozpocznie się w niedzielę, o godzinie 13:00 i będzie liczył 19 okrążeń. Bezpośrednia relacja na oficjalnym kanale YouTube mistrzostw: https://youtu.be/Gn7s_wUCn3g

„Świetnie było rozpocząć sezon z dobrym tempem i walcząc w ścisłej czołówce – mówi Piotr Biesiekirski. – W Portugalii co prawda trochę się poobijałem, ale przez niemal dwa tygodnie miałem czas, aby wrócić do pełni sił. Zawody w Walencji zawsze traktuję jak „domowy wyścig z dala od domu” i tak samo jest tym razem. Nie mogę doczekać się wyścigu, choć pierwsza runda pokazała, że poziom mistrzostw Europy jest w tym sezonie bardzo wysoki i nie będzie łatwo. Circuit Ricardo Tormo to bardzo trudny, kręty i techniczny tor, ale od kiedy dwa lata temu startowałem tam w mistrzostwach świata Moto2, bardzo go lubię. To także miejsce popularne wśród polskich kibiców, dlatego nie mogę doczekać się kolejnego spotkania z nimi”. 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
151 zapytań w 1,175 sek