Home / Inne / Biesiekirski rozpoczyna sezon CEV Moto2

Biesiekirski rozpoczyna sezon CEV Moto2

18-letni Piotr Biesiekirski rozpoczyna swój trzeci sezon w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2. Pierwszy i jedyny Polak w stawce we wtorek zmierzy się w dwóch wyścigach w portugalskim Estoril.

Motocyklista zespołu Euvic Stylobike zadebiutował w ME Moto2 w połowie 2018 roku, jako najmłodszy zawodnik w stawce. Do tej pory jego najlepszym rezultatem jest siódme miejsce wywalczone w Walencji.

W grudniu Biesiekirski zadebiutował w Malezji w MŚ FIM EWC jako zawodnik oficjalnej reprezentacji Polski. W czerwcu 18-latek miał zadebiutować w MŚ Moto2 podczas Grand Prix Katalonii cyklu MotoGP, ale zmagania zostały przesunięte z powodu pandemii, a tzw. „dzikie karty” wycofane.

18-latek skupia się więc w tym roku na walce w czołówce ME Moto2, w ramach których zaplanowano jedenaście wyścigów. Pierwsze dwa odbędą się nietypowo we wtorek, siódmego lipca, w Estoril. Dwa kolejne w poniedziałek tydzień później na innym portugalskim torze, w Portimao.

Kliknij, aby pominąć reklamy

ME Moto2 uważane są za bezpośredni przedsionek serii Grand Prix. Do MŚ Moto2 awansowało z nich ostatnich ośmiu mistrzów. O tytuł co roku rywalizuje ponad trzydziestu zawodników z całego świata, ścigając się na prototypowych motocyklach napędzanych silnikami Hondy o mocy ok. 120 KM.

„Sezon rusza znacznie później i będzie wyglądał zupełnie innej niż początkowo zakładaliśmy, ale jesteśmy gotowi do walki – mówi Piotr Biesiekirski. – Spędziłem ostatnie miesiące na intensywnych treningach kondycyjnych i jestem w świetnej formie. Razem z zespołem mamy za sobą także udane testy na torach w Aragonii, Portimao i Estoril. Wiązałem duże nadzieje z tegorocznym debiutem w mistrzostwach świata Moto2, ale teraz mogę skupić się na jeszcze lepszym pogotowaniu do niego w przyszłym sezonie, a także na walce o jak najlepsze pozycje w mistrzostwach Europy. Miałem już okazję testować na torach w Estoril i Portimao. To zupełnie inne obiekty, ale z pewnością na obu nie zabraknie emocji.”

Zawody w Estoril rozpoczną się od sobotnich i niedzielnych treningów. W poniedziałek zawodników ME Moto2 czekają dwie sesje kwalifikacyjne, a we wtorek wyścigi, które rozpoczną się odpowiednio o 13:00 i 16:00 polskiego czasu.

Relację na żywo i z odtworzenia będzie można oglądać na kanale YouTube serii FIM CEV Repsol oraz na profilu @FIMCEVREPSOL na Facebooku.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,363 sek