Home / Inne / Biesiekirski testuje w Walencji i Radomiu

Biesiekirski testuje w Walencji i Radomiu

Piotr Biesiekirski ma za sobą udane, jednodniowe testy Yamahy R1 na torze MotoGP w Walencji, a także krótkie treningi na torze w Radomiu. Już niedługo 20-latek przetestuje prototyp marki Kalex, którym wystartuje w tym roku w motocyklowych mistrzostwach Europy klasy Moto2. 

Po styczniowych jazdach w Kartagenie i niedawnych treningach w Radomiu, testy w Walencji były dla Biesiekirskiego trzecimi w tym roku na tzw. „dużym motocyklu”. Na torze, na którym odbędą się aż dwie rundy ME Moto2, młody Polak testował w poniedziałek, kilka dni po tym, jak trenował w Radomiu na Hondzie CBR600RR.

Za tydzień, w Almerii, zawodnika ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic czekają pierwsze w tym roku testy motocykla Moto2, a pod koniec kwietnia kolejne testy, tym razem w portugalskim Estoril, gdzie na początku maja rozpocznie się sezon mistrzostw Europy.

Tegoroczna rywalizacja składać się będzie z siedmiu rund, podczas których odbędzie się w sumie jedenaście wyścigów Moto2. Wszystkie będzie można obejrzeć na żywo na oficjalnym kanale YouTube serii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„W marcu przyleciałem do Hiszpanii na testy i treningi, ale pogoda była na tyle niesprzyjająca, że po kilku dniach wróciłem do Polski i zamiast w deszczowej Walencji, trenowałem na motocyklu w słonecznym Radomiu – wspomina Piotr Biesiekirski. – To był bardzo fajny i techniczny trening na torze, który jest bardzo wymagający. Pod koniec miesiąca udało się z kolei przeprowadzić jeden dzień testowy na torze imienia Ricardo Tormo, na którym dwa lata temu ścigałem się w MŚ Moto2. Co prawda tym razem dosiadałem mojej Yamahy R1, ale jazda tym motocyklem to bardzo dobra „rozgrzewka” przed właściwymi testami Moto2. Choć były to tylko jednodniowe jazdy, a temperatura była dość niska, to jednak w pełni wykorzystaliśmy dostępny czas, a ja nie mogę się już doczekać powrotu na moją maszynę Moto2”. 

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 1,321 sek