Home / Inne / GMT94 wygrywa 8h wyścig na torze Slovakiaring

GMT94 wygrywa 8h wyścig na torze Slovakiaring

W miniony weekend odbyła się kolejna runda (4/5) wyścigów długodystansowych. Tym razem po raz pierwszy w historii zawodnicy zawitali na torze Slovakiaring na Słowacji. Wyścig odbył się w limicie czasowym ośmiu godzin a zwycięstwo po raz kolejny odniósł zespół GMT94 startujący na Yamasze. Podium uzupełnili zawodnicy z Suzuki Endurance Racing Team i Honda Endurance Racing. 

Kliknij, aby pominąć reklamy

Warto wspomnieć o polskich zespołach, które odniosły wielki sukces podczas słowackiej rundy Endurance. Team LRP Poland zajął siódme miejsce w wyścigu, a w swojej kategorii EWC wywalczyli piątą pozycję. Więcej możecie poczytać tutaj. Duży sukces zaliczył też zespół Wójcik FHP YART Racing Team, który w swoim debiucie zajął 17. pozycję (10. w EWC) z 24. zespołów, które dojechały do końca wyścigu. Relacja Teamu Wójcik klik.

Aktualnie w klasyfikacji generalnej prowadzi Suzuki Endurance Racing Team z jednopunktową przewagą nad GMT94 (Yamaha), i aż 27. nad trzecim YARTem (Yamaha). Wszystko rozstrzygnie się w weekend 28-30 lipca podczas ostatniej w tym sezonie rundy FIM Endurance – 8h Suzuka.

Wyniki wyścigu FIM Endurance – 8h Slovakiaring

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: fimewc.com; opr. własne

AUTOR: Kuba Owsianowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
180 zapytań w 0,490 sek