Home / Inne / Karol „Carlos” Kędzierski umacnia się na pozycji lidera

Karol „Carlos” Kędzierski umacnia się na pozycji lidera

Karol „Carlos” Kędzierski powiększył swoją przewagę nad rywalami umocnił się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej w klasie MX Open Mistrzostw Polski w Motocrossie. Sponsorowany przez markę Dunlop zawodnik w pierwszym wyścigu zajął drugie miejsce za rywalem z Białorusi, zaś w drugim wyścigu był już bezkonkurencyjny. Mniej szczęścia miał brat Karola, Łukasz, który w pierwszym wyścigu z powodu upadku zajął 7 miejsce, zaś w drugim sytuacja się powtórzyła już na starcie – i na metę dojechał czwarty.

W związku z tym w klasyfikacji generalnej spadł na trzecie miejsce. V runda Mistrzostw Polski w Motocrossie odbyła się w miniony weekend, 25-26 sierpnia br. na torze crossowym przy ulicy Wyszyńskiego w Lipnie.

„Trasa była bardzo wymagająca kondycyjnie. Startowaliśmy na piaszczystym torze, podczas zawodów porobiły się w nim dziury, a takie trasy są bardzo trudne. Cieszę się, że udało mi się powiększyć przewagę nad rywalami i moim priorytetem będzie utrzymanie pozycji lidera do końca sezonu. Trzymam też kciuki za Łukasza, mam nadzieję, że powróci na drugie miejsce – ale nie będzie łatwo. Na szczęście ostatnia runda sezonu odbędzie się u nas, w Lublinie, co na pewno pomoże nam obu” – powiedział na mecie Karol „Carlos” Kędzierski.

„Dunlop już od 10 lat wspiera BROS Racing Team. Znakomite wyniki osiągane przez te lata przez Łukasza i ‘Carlosa’ dowodzą, że to dziś ścisła krajowa czołówka motocrossu. To bardzo ważne dla marki Dunlop, że możemy przyczynić się do sukcesów braci Kędzierskich i wspólnie cieszyć się z osiąganych przez nich rezultatów” – powiedział Adam Baranowski, Menedżer ds. opon motocyklowych w Goodyear Dunlop Tires Polska.

Kolejna runda Mistrzostw Polski w Motocrossie odbędzie się w Gdańsku 8-9 września br. Sezon zakończy VII runda Mistrzostw rozegrana w Lublinie 15-16 września br.

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,634 sek