Home / Inne / Kiefer Racing ostatecznie odpuszcza sezon 2020 w World Supersport

Kiefer Racing ostatecznie odpuszcza sezon 2020 w World Supersport

Zespół Kiefer Racing ogłosił, że nie weźmie udziału w sezonie 2020 w serii World Supersport, mimo że prowadzona była zbiórka crowdfundingowa, mająca na celu znalezienie budżetu na mistrzostwa świata. Zamiast tego utytułowana niemiecka ekipa weźmie udział w mistrzostwach Europy CEV Moto2. Pozostanie więc bliżej swojego macierzystego grand prix.

Ekipa, która dwukrotnie zdobywała mistrzostwo świata, zatrudniła już Thomasa Gradingera oraz Lukasa Tulovica, którzy mieli jeździć na Yamahach R6. Tak się jednak nie stanie. Pozycję zespołu starali się podratować organizatorzy serii, ale na niewiele się to zdało.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Gradinger ma zostać w World Supersport i tam poszukać zespołu. Na jego konto wpłynie część pieniędzy z internetowej zbiórki. Z kolei Tulovic pozostanie z ekipą Kiefera i będzie ścigać się w CEV Moto2.

Przypomnijmy, że dwa tytuły mistrzowskie zespół Kiefer Racing zdobywał jeszcze przed śmiercią jednego z szefów – Stefana Kiefera. Obecnie ekipą kieruje jego brat, Jochen. W 2011 roku mistrzem świata został Stefan Bradl, a cztery lata później – pod szyldem sponsora Leopard – Danny Kent.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 0,483 sek