Home / Inne / Paweł Szkopek wraca do gry w WSSP! Pościga się w „katedrze motorsportu”

Paweł Szkopek wraca do gry w WSSP! Pościga się w „katedrze motorsportu”

Po kontuzji stopy odniesionej w Misano Paweł Szkopek wraca do startów w World Supersport. W najbliższy weekend wystąpi w piątej rundzie mistrzostw świata rozgrywanej na holenderskim torze TT Circuit Assen, nazywanym często “katedrą motorsportu” lub “katedrą prędkości”. Transmisje z sobotniego i niedzielnego wyścigu na Eurosport Player.

Najlepsi kierowcy supersportów wracają do rywalizacji po ponad miesięcznej przerwie. Paweł Szkopek wykorzystał ten czas, by wyleczyć kontuzję stopy, jakiej doznał po upadku w Misano, spowodowanego awarią układu hamulcowego w motocyklu. Zawodnik Yamaha MS Racing jest gotowy do startu i walki o kolejne punkty w klasyfikacji MŚ.

– Czuję się w pełni sprawny, nie odczuwam negatywnych skutków ostatniej kontuzji. Fizycznie jestem w pełni sił do walki o jak najlepsze pozycje. Przerwa nie wpłynęła w żaden sposób na moje nastawienie. Każdy z zawodników miał taką samą, o ile nie jechał w rundzie wyścigów długodystansowych. Cel jest zawsze ten sam – jechać dokładnie, w stuprocentowym skupieniu i robić swoje. No i stanąć na podium (uśmiech) – zapowiada Paweł Szkopek.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tor w Assen to miejsce kultowe dla fanów wyścigów motocyklowych. To jedyny obiekt, na którym rundy MotoGP odbywają się niemal nieprzerwanie od momentu powstania toru w 1949 r. Jedynym wyjątkiem był ubiegły rok, gdy na przeszkodzie stanęła pandemia koronawirusa. Zawodników ścigających się w mistrzostwach WorldSBK tor gości od 1992 roku. Dla wielu kierowców to jeden z ulubionych obiektów, także ze względu na atmosferę, którą w Holandii zapewnia pokaźna grupa fanów wyścigów. Charakterystyka TT Assen Circuit pasuje też Pawłowi Szkopkowi.

– To bardzo szybki obiekt, gdzie w dużych prędkościach bardzo często zmieniamy kierunek jazdy, więc kluczowe będą na pewno moc i geometria motocykla. Właśnie te elementy wpływają na to, że lubię ten tor – tłumaczy jedyny Polak w tych mistrzostwach świata.

Zmaganiom WSSP towarzyszy seria Yamaha bLU cRU, w której rywalizują najbardziej utalentowani młodzi zawodnicy. Po raz kolejny zobaczymy w tej stawce Dawida Nowaka, podopiecznego Pawła Szkopka. W poprzedniej rundzie na Darlington Park 12-latek pojechał imponująco i zdobył punkty jako najmłodszy zawodnik w historii tych mistrzostw. Teraz czego go kolejne duże wyzwanie.

– Z rundy na rundę Dawid powinien być coraz bardziej oswojony z gabarytami i mocą motocykla, a ogromny sukces, jakim było punktowane miejsce powinien dodatkowo go zmotywować i ponieść jak na skrzydłach. Ten tor będzie dla niego trudnym wyzwaniem, bo jest tam bardzo dużo przekładek w bardzo wysokich prędkościach, a do tego potrzeba trochę siły. Tymczasem Dawid jest najmniejszy i najlżejszy w całej stawce – waży niecałe 40 kg. Jestem jednak pewny, że świetnie sobie poradzi, bo dobrze się prezentował na torze w czeskim Moście, na którym zaliczyliśmy udane testy, a Dawid już w drugim wyjeździe zrobił lepszy czas niż mistrz Polski z 2019 r. w sesji kwalifikacyjnej – zapowiada Paweł Szkopek.

Rozkład jazdy:

Piątek, 23 lipca
11:25 – pierwszy wolny trening
16:00 – drugi wolny trening

Sobota, 24 lipca
10:25 – sesja Superpole
15:15 – pierwszy wyścig (transmisja na Eurosport Player)

Niedziela, 25 lipca
9:25 – sesja rozgrzewkowa
12:30 – drugi wyścig (transmisja na Eurosport Player)

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 0,463 sek