Home / Inne / Powrót fabrycznego Triumpha i Ducati do World Supersport

Powrót fabrycznego Triumpha i Ducati do World Supersport

Organizatorzy produkcyjnych mistrzostw świata – hiszpańska Dorna – wkłada wiele wysiłku w uatrakcyjnienie cyklu, którego konkurencyjność mocno spadła w ostatnich latach. Seria dla motocykli o pojemności 600ccm przestała być atrakcyjna dla producentów w związku z malejącą popularnością maszyn tej klasy. Sezon 2022 ma być nowym początkiem.

Zezwolenie na starty motocykli o innych pojemnościach przyczyniło się już do oficjalnego powrotu najpierw Ducati, a teraz również brytyjskiego Triumpha. Triumphowi zdarzało się w ostatnich latach startować w tej serii, ale zaangażowanie nie było zbyt duże. Sezon 2022 ma to zmienić. Wystawią nowego Street Triple 765.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nowe przepisy WSSP dopuszczają starty motocykli o innej konfiguracji silnika i pojemności. Ducati będzie więc mogło wystawić swoje Panigale V2 955cm. Na maszynie, która będzie musiała zostać zdławiona aby móc rywalizować ze słabszą konkurencją, jeździł będzie Oli Bayliss, syn 3-krotnego mistrza WSBK Troy’a Baylissa. Będzie bronił barw ekipy Barni Ducati. Z kolei fabrycznych barw Aruba.it Ducati ma bronić Nicolo Bulega.

Co u Triumpha? Nowy oficjalny zespół będzie prowadzony przez Simona Buckmastera, pod nazwą Dynavolt Triumph. Nowym zawodnikiem został Estończyk Hannes Soomer. W 2020 roku świetnie radził sobie na Yamasze, 3 razy stając na podium. Poprzedni rok miał zepsuty z powodu złamania nogi w połowie sezonu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. czyli będą trochę kastrować moc, no innego wyjścia nie było, tylko na kij budować było średniej klasy motocykl z taką pojemnością….no ale to Włosi ?

  2. Nie podoba mi się to. Dławiony motocykl o pojemności prawie litra. Jakoś kiedyś ducati miało modele 749 i 848 i taką pojemność bym zrozumiał, ale 955 to już litraż WSBK a nie WSSP.
    Triumph miał kiedyś 675, teraz 765 pojemności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
182 zapytań w 2,521 sek