Home / Inne / Puchar Polski Pit Bike SM wystartował z wielką mocą!

Puchar Polski Pit Bike SM wystartował z wielką mocą!

78 zawodników stanęło na starcie pierwszej rundy Pucharu Polski Pit Bike SM, która odbyła się w koszalińskim Motoparku. Rywalizacja w nowej formule zgotowała publiczności niezapomniane widowisko.

Nowością w rozgrywkach na minimotocyklach jest łącznie wyścigów według uzyskanych czasów, a nie klasami. Efektem takiej selekcji jest rywalizacja najszybszych zawodników, niezależnie od wieku i mocy motocykla. W najmocniejszej stawce rywalizują nastolatkowie i doświadczeni zawodnicy.

– Nowa formuła z podziałem na wyścigi w zależności od uzyskanego czasu na pewno sprawiła, że Puchar Polski Pit Bike SM stał się jeszcze bardziej widowiskowy– potwierdza Marek Szkopek, aktualny mistrz Polski w wyścigach motocyklowych, trener MX Otopit Toruń. – W jednym wyścigu może jechać młody zawodnik na stokowym motocyklu i doświadczony na znacznie mocniejszym sprzęcie. Dla młodych jest to wielkie wyzwanie i pokazanie prawdziwego kunsztu, muszą mocno nadrabiać techniką jazdy, pokonując szybciej zakręty, bo zbilansować przewagę mocniejszych pit bike. Taką walkę mogliśmy oglądać obu wyścigach grupy Elite, gdzie faworytem okazał się Milan Pawelec, jedenastolatek z Nowego Tomyśla.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kuźnia talentów
Tradycyjnie punkty zdobywane są w sześciu klasach: Stock 90, Stock 125, Stock 150 i Stock 150 Junior, Pit Ladies i Super Pit. Jedyna klasa w której wyścig odbywa się odrębnie to najmłodsze w stawce dzieci. – Oczywiście tu podstawą jest bezpieczeństwo. Rywalizacja najmłodszych zawodników jest ciekawa sama w sobie. Przypomnijmy, że to dopiero drugi sezon w którym ścigają się tak małe dzieci. Po wprowadzeniu nowej dyscypliny pit bike i obniżeniu wieku startów do ósmego roku życia, okazało się że nowa klasa była bardzo potrzebna. Na początku ścigało się kilku zawodników, teraz grupa ta rośnie w siłę, już na pierwszej rundzie obserwowaliśmy zmagania trzynastki śmiałków, w tym dwóch dziewczynek. To jest największy sens naszych działań i kuźnia młodych talentów– stwierdza Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

Waleczne zmagania zawodników Pucharu Polski Pit Bike SM, rozegrane w dwóch seriach wyścigów w grupach Stock 90, Rookie, Pro i Elite można obejrzeć na kanale YouTube, gdzie znajduje się zapis relacji live: https://www.youtube.com/watch?v=f7jv_GSVqk0

Kolejne zmagania w ramach Pucharu Polski Pit Bike SM już 8 czerwca na toruńskiej Awix Racing Arenie. Do rywalizacji wciąż można dołączyć. Podczas kolejnej rundy, również będzie można przystąpić do egzaminu na licencję.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zwycięzcy pierwszej rundy  Pucharu Polski Pit Bike SM

Stock 90
1. Maksymilian Pawełczak
2. Igor Teske
3. Jeremiasz Wojciechowski

Stock 125
1.Kacper Raniszewski
2. Wiktor Majchrowski
3.Mateusz Pasiuk

Stock 150 Junior
1.Milan Pawelec
2. Oleg Pawelec
3. Mateusz Molik

Pit Ladies
1.Joanna Miller
2.Aleksandra Kotowska
3. Dominika Orlik

Stock 150
1. Mateusz Hulewicz
2. Sebastian Stach
3. Jakub Bajdalski

Super Pit
1.Mateusz Wąsowski
2. Monika Jaworska
3. Mariusz Juszczak

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 0,566 sek